کلودیو مارکیزیو پس از بازنشستگی از دنیای فوتبال اذعان کرد که از عدم پیروزی در لیگ قهرمانان اروپا و یورو ۲۰۱۲ همراه با یوونتوس و تیم ملی ایتالیا پشیمان است.

به گزارش اف‌سی یوونتوس، مارکیزیو بعد از ظهر پنجشنبه به کنفرانسی مطبوعاتی در ورزشگاه یوونتوس رفت تا خداحافظی از دنیای حرفه ای فوتبال را تأیید کند.

“من تصمیم به بازنشستگی گرفتم و درست بود که آن را در مکان مهمی که برای من خاص است اعلام کنیم.”

“خانواده من به من یاد دادند که از آینده نترسم. من هنوز نمی دانم چه خواهم کرد. من هرگز موقعیت هایی را در ایتالیا به جز یوونتوس در نظر نگرفته ام.”

“از عدم پیروزی در لیگ قهرمانان اروپا و یورو ۲۰۱۲ همراه با یوونتوس و تیم ملی ایتالیا هنوز ناراحتم.”

“قطار رویاهای من از هنگامی که برای رسیدن به تیم اصلی یووه تلاش میکردم به راه افتاد. خداحافظی‌ای که یک سال پیش در استادیوم آلیانز داشتم احساس زیبایی داشت.”

“دوست دارم دوباره فینال را در برلین بازی کنم، مقابل بارسلونا. در مورد آینده هیچ چیزی را رد نمی کنم. من به فکر کردن به برخی مسائل زمان نیاز دارم.”

“فکر می کنم مهمترین چیز برای بازیکنان مسئولیت است. آنها وظیفه دارند که در این زمینه نیز نقش آفرینی کنند.”

“هر بازیکنی با بازیکن دیگر متفاوت است. با گذشت زمان، متوجه شدم که صدای من نیز در خارج از زمین موثر است و هرگز از اثبات آن نترسیدم.”

“نباید بترسیم. فوتبالیست ها باید در این زمینه شجاع باشند.”

هافبک سابق بیانکونری ها که به طور منظم در دربی ایتالیا حاضر بود، دیدار یکشنبه شب را در میان تماشاگران حاضر در ورزشگاه سن سیرو خواهد دید.

وی ادامه داد: “تماشای دیدار یووه-اینتر از دور عجیب نخواهد بود.”

“من مشتاق تماشای آن مثل تمام افراد هستم. گذشته از این، اینتر تیم خوبی است و مسابقه خوبی خواهد بود که یووه باید در آن پیروز باشد.”

“من به عنوان یک هوادار یوونتوس نمی توانم صبر کنم تا بازی آنها را ببینم.”

وی در توئیتر خود نوشت:”تا زمانی که با قدم زدن در زمین احساس شگفتی داشتم بازی کردم. تحقق وعده من صورت گرفته است، به همین دلیل ترجیح می دهم دیگر ادامه ندهم. بنابراین، از رویایم متشکرم که به من قدرت، موفقیت و شادی بخشید!”

گفتنی است که کلودیو مارکیزیو در تورین متولد و بزرگ شده است، او هنگامی كه هفت سال داشت، با بیانكونری اولین قرارداد خود را امضا كرد.

کلودیو تجربه ۳۸۹ بازی در تیم جوانان یووه و به ثمر رساند ۳۷ گل، ۴۳ پاس گل و تنها یک کارت قرمز را دارد.

او بین سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ برنده ۷ اسکودتی شد و به دو فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید، اما مشکلات مصدومیت زانو در آخرین فصل او را متزلزل کرد.

مارکیزیو آخرین تلاش خود را برای بازگشت به زنیت سن پترزبورگ انجام داد، اما قبل از خروج در ماه آگوست، فقط ۱۵ بازی برای این تیم روسیی انجام داد.

وی با ۵۵ بازی برای تیم ملی ایتالیا ۵ گل نیز به ثمر رساند. گفتنی است که کلودیو سابقه حضور در دو جام جهانی و تجربه حضور در میان بازیکنانی که به فینال یورو ۲۰۱۲ رسیده بودند را نیز داشت.