بوفون سفیر سازمان ملل شد

خبرنگار: مدیر

جیانلوئیجی بوفون، در مراسمی که امروز در تورین برگزار شد با نظر مستقیم سازمان اصلی بشردوستانه و آژانس سازمان ملل متحد، رسما به عنوان سفیر حسن نیت برنامه جهانی غذا در سازمان ملل (WFP) انتخاب شد. مسئولیتی مهم و معتبر.

به گزارش اف‌سی یوونتوس، سنگربان بیانکونری ها متعهد شد كه با جمع‌آوری كمك‌های غذایی برای حدود ۹۰ میلیون نفر که در اثر درگیری های جنگی و یا بلایای طبیعی آسیب دیده اند، به تغییر شرایط بحرانی زندگی این افراد و بهبود شرایطشان بپردازد.

دروازه بان یوونتوس با سفر به ۸۳ کشور عضو WFP این فرصت را خواهد داشت تا کمک های مردمی را جمع آوری کند.

در این جلسه که امروز در شهر تورین برگزار شد، آندره آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس نیز به همراه همسر خود دنیز آکالین حضور داشت.

جی‌جی بوفون در مصاحبه با خبرنگاران و گفت و گویی که با دومینیک هاینریش (مدیریت WFP) و مارینا کاتنا (مدیریت WFP برای سلبریتی ها و سفیران حسن نیت) داشت، اینگونه گفت: “من این سازمان را از سال ۲۰۰۳ می شناسم، زیرا در یکی از بازی های آن فصل سری آ در مقابل اودینزه با پیراهنی با نماد WFP وارد زمین شدیم.”

“افتخار می کنم که سفیر شده ام، وقتی به من پیشنهاد شد بلافاصله این چالش را پذیرفتم. در آینده برای رفتن به کشور ها و جمع آوری این کمک ها تلاش خواهم کرد.”

“این فصل بسیار خوب پیش می رود.”

در حاشیه این جلسه، شماره ۷۷ یوونتوس از لحظات حضور در این تیم گفت: “از همراهی‌ تمام بازیکنان لذت میبرم، به خاطر احترام به دوستان و به خاطر این که طرفداران و رهبرانم را دوباره در آغوش میگیرم خوشحالم. رقیب شماره یک ما در ایتالیا اینتر است، این تیم دارای بازیکنانی با سطح بالا است. ساری؟ او فردی است که با تجربه‌ی مربیگری در سی سال ایده های کاملاً واضحی دارد، نظرات زیادی در مورد انتقال وی به یووه وجود داشت. این فلسفه فوتبال است که از مربی شناخت چندانی وجود نداشته باشد و از او تمجید شود ولی در نهایت محبوبیت وی نزد همه شکل گیرد.”