کریستیانو رونالدو ستاره باشگاه یوونتوس در مصاحبه با خبرنگار France Football گفت  “تلاش می کند جوان بماند” حتی در ۳۴ سالگی و هشدار می دهد که “استعداد بدون سخت کوشی بی فایده است”

به گزارس اف‌سی یوونتوس – فوق ستاره پرتغالی در دومین فصل حضور خود به عنوان مهاجم بیانکونری تاکنون چهار گل در این فصل سری آ به ثمر رسانده است. او اذعان می کند که به سن خود فکر می کند، اما هیچ وقت برای کسب افتخارات استراحت نمیکند.

رونالدو در گفت و گو با خبرنگار France Football گفت: “هدف من این است که هرچه پیرتر می شوم جوانتر بمانم. چند بازیکن در سن من، در تیمی مثل یوونتوس میتوانند جایگاه ثابتی داشته باشند؟”

“در سن ۱۹ تا ۲۰ سالگی فهمیدم که در فوتبال اعداد، عناوین، سوابق و اهداف مهم است.”

حتی پس از دور شدن از اسپانیا و رئال مادرید، رقابت رونالدو با لیونل مسی تمام نشده است و کریستیانو اذعان می کند که حضور این رقیب انفرادی را به روشی متفاوت تر احساس می کند.

“رقابت در اسپانیا با مسی امکان رشد بیشتر و مؤثرتر را برایم فراهم کرد… حضور این رقیبت فردی را در رئال بیشتر از منچستر احساس کردم، بنابراین این انگیزه فشار بیشتری به من وارد کرد. از نظری، این یک رقابت مفید بود. ”

رونالدو تاکید کرد که موفقیت ها با سخت‌کوشی بدست می‌آیند و برتری ها فقط از استعداد حاصل نمی شود.

این ستاره می گوید: “در درجه اول برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای در فوتبال به تلاش نیاز است، بدون آن شما نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید. سپس، داشتن استعداد بدون سخت‌کوشی فایده ای ندارد. هیچ چیز از آسمان نمی افتد. بدون سخت کوشی هرگز به جایی نمیرسیدم.”

گفتنی است که وی پنج بار برنده توپ طلا شده است.