به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس در ایران – یک بار دیگر در جشن بزرگ فدراسیون فوتبال ایتالیا (Gran Galà del Calcio AIC) بیانکونرو های زیادی حضور داشتند. این سری از مراسم ها که در نهمین دوره ی برگزاری به سر میبرد، با حضور بازیکنان زیادی از تیم های آقایان و بانوان باشگاه های برتر ایتالیا توسط فدراسیون فوتبال ایتالیا سازماندهی شده است. این تشکل توسط هیات داوران استثنایی که توسط مربیان، داوران، روزنامه نگاران و مربیان فعلی و سابق تیم ملی، اما بالاتر از همه، بازیکنان برتر ادوار گذشته در سری آ انتخاب شده اند.

با این حال بیایید با معرفی مهمترین جایزه شروع کنیم: یکی از بهترین بازیکنان فصل گذشته سری آ و برنده کسی نیست بجر… کریستیانو رونالدو!

این اولین بار است که بازیکنی پرتغالی این جایزه را به دست می آورد. به جهت توصیف برنده پرتلاش این جایزه در فصل گذشته باید گفت: ۲۱ گل در ۳۱ بازی سری آ. بین سپتامبر ۲۰۱۸ و فوریه ۲۰۱۹، CR7 در ۹ بازی پیاپی لیگ موفق به گلزنی شد: هیچ شاهکاری در این دوره سه امتیاز یک پیروزی را تا به حال به دست نیاورده بود. جان چارلز در سال ۱۹۵۷/۵۸ آخرین بازیکن جدید بیانکونری بود که پس از ۱۴ بازی اول تیم، حداقل ۱۰ گل در سری آ به ثمر رسانده بود.کیه لینی، پیانیچ و رونالدو در میان ۱۱ بازیکن برتر:


سه بازیکن یوونتوس در جمع ۱۱ بازیکن برتر قرار گرفته اند: با توجه به دخشش فصل گذشته برای باشگاه یوونتوس علاوه بر کریستیانو، جورجیو کیه لینی و میرالم پیانیچ در این فهرست قرار گرفتند. ژائو کانسلو نیز در میان ۱۱ بازیکن برتر نیز حضور داشت.
جورجیو کیه لینی با آخرین اسکودتو خود به همراه آندره بارتزالی، تنها بازیکن تاریخ سری آ است که هشت عنوان قهرمانی پیاپی لیگ ایتالیا را کسب کرده است. او در فصل گذشته ۲۵ بازی با یک گل به نام خود مقابل فیورنتینا به ثبت رساند. قبل از مصدومیت این فصل وی، کاپیتان یوونتوس بازهم موفق به گلزنی در فصل جدید شد، تک گل وی برای بیانکونری برابر پارما به ثمر رسید.

در آخرین فصل سری آ، میرالم پیانیچ ۳۱ بازی انجام داد و دو گل نیز به ثمر رساند. از زمان ورود به ایتالیا (۱۲/۲۰۱۱)، وی ۱۶ بار از روی ضربات آزاد مستقیم گلزنی کرد، حداقل چهار گل بیشتر از هر بازیکن در فصل گذشته به ثمر رسانده است. در سال ۲۰۱۸/۱۹، او بیشترین پاس (۱۷۸۴) را برای هم تیمی های خود ارسال کرد و بیشترین موقعیت گلزنی را ایجاد کرد (۷۲). تاکنون در این فصل، وی در مجموع ۱۱۰۲ پاس ارسال کرده است و در این بین سه گل نیز به ثمر رسانده است.شش بیانکونره (تیم بانوان یوونتوس) در لیست بانوان برتر سری آ:


برای اولین بار در جشن بزرگ فدراسیون فوتبال ایتالیا (Gran Galà del Calcio AIC) 11 بازیکن از تیم بانوان باشگاه های ایتالیایی نیز معرفی شدند. شش بازیکن از این ۱۱ بازیکن از تیم ریتا گوارینو انتخاب شد: دروازه بان لائورا جولیانی، مدافعان سارا گاما و چِچیلیا سالوایی، هافبک ها والنتینا چرنویا و آئورورا گالی و مهاجم باربارا بونانسه‌آ همه آنها جزعی از این تیم هستند. گلزن برتر در این مراسم در فصل ۲۰۱۸/۱۹ بیشترین گل های سری آ را با ۲۱ بازی انجام شده از ابتدا به ثمر رساند (۱۳ بازی مانند کریستینا جیرلی). هم اکنون او با ۳۲ گل ثبت شده جزء بهترین گلزن تاریخ بانوان یوونتوس است.
در این بین، لائورا جولیانی فصل گذشته در ۱۳ بازی حضور داشت و در ۱۰ بازی دروازه خود را بدون شکست نگه داشت. او قبلاً در این رقابت ها، سه بازی کلین شیت داشته است. کاپیتان سارا گاما نیز با وجود شایستگی بسیار زیاد خط دفاعی همیشه در بازی ها حضور داشت. او در تمام ۴۷ بازی ای که تاکنون در سری آ با پیراهن یوونتوس انجام داده است، از ابتدا در میدان حضور داشته است و در فصل ۲۰۱۹/۲۰ تنها بازیکن ایتالیایی در این تیم است که همیشه در این فصل در هر دقیقه در زمین حاضر بوده است. در مرکز مدافعان در کنار سارا، چِچیلیا سالوایی نیز حضور دارد و آنها یک زوج فوق العاده را تشکیل داده اند. چِچیلیا در ۱۶ بازی از ۱۷ بازی انجام شده در فصل ۲۰۱۸/۱۹ سری آ از ابتدا در میدان حضور داشت.

سرانجام توصیف برتری های دو هافبک، والنتینا چرنویا و آئورورا گالی. در حالی که بیانكونره ها همیشه در مسابقات به دنبال پیروزی بودند، والنتینا در مجموع شش گل برای یوونتوس در فصل گذشته سری آ به ثمر رساند. آئورورا نیز در فصل گذشته برای یوونتوس سه گل به ثمر رسانده است.