فتح سوپرکاپ: دهه‌ی گذشته

خبرنگار: مدیر

قهرمانی های باشگاه یوونتوس در سوپرکاپ ایتالیا بین سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۹ این باشگاه را صاحب هشت عنوان قهرمانی در این کاپ کرده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس در ایران – در ۱۰ سال گذشت باشگاه یوونتوس در چهار سوپرکاپ به عنوان قهرمانی رسیده است و در این بین رکورددار این عنوان در ایتالیا محسوب میشود. سه بازی از چهار بازی انجام شده در خارج از ایتالیا برگزار شده است، دو بار در چین و یک بار در عربستان سعودی.

سال ۲۰۱۲

اولین کاپ در دهه گذشته با برد ۴-۲ در وقت اضافی مقابل ناپولی در پکن فتح شد.

وصف خوشحالی تمام بازیکنان تیم در لبخند میرکو ووچینیچ که موفق به گلزنی نیز شده بود قابل مشاهده است.

سایر گل ها توسط کوادوآ آساموا و آرتورو ویدال و یک گل به خودی توسط کریستین مجیو (ناپولی) به ثمر رسیده شد.


سال ۲۰۱۳

این مراسم با آتش بازی تزئین شده بود و این جیجی بوفون بود که جام را بالای سر برد. این فینال در شهر رم مقابل لاتزیو برگزار شد و این بازی با نتیجه ۴ بر ۰ به نفع بیانکونری به پایان رسید، در نیمه اول پل پوگبا گل اول را به ثمر رساند. در نیمه دوم بانوی پیر در پنج دقیقه مهیج کار لاتزیو را تمام کرد و سه گل به ثمر رساند که منجر به یک پیروزی شیرین شد. آندره آ پیرلو به همراه استفان لیخشتاینر با هنرنمایی گل های دوم و سوم یووه را به ثمر رساندند. کارلوس توز نیز گل چهارم و پایانی را وارد دروازه لاتزیو کرد.


سال ۲۰۱۵

این عکس همه چیز را خلاصه می کند. یووه تیمی است که می داند معنای پیروزی چیست و مهمتر از همه نحوه ادامه این کار فراگرفته است. در تاریخ ۸ اوت ۲۰۱۵ در شانگهای، یوونتوس با نتیجه ۲ بر ۰ مجددا لاتزیو را شکست داد. در این عکس، تمام تیم برای قهرمانی فریاد می زند. برای ماریو ماندژوکیچ و پائولو دیبالا که دو گل یووه را به ثمر رساندند این اتفاق با شادی خاصی به پایان رسید. برای جواهر واقعاً یک عصر ویژه بود زیرا او پس از گذشت ۱۲ دقیقه خروج از بازی، در جشن قهرمانی تیمش شرکت کرد.


سال ۲۰۱۹

بدون شک خوش عکس ترین بازیکن یووه در آن فصل کریستیانو رونالدو بود. او کسی بود که در دیدار یوونتوس – میلان در جده بر روی پاس زیبای میرالم پیانیچ با یک ضربه سر عالی یووه را به برتری رساند. برای CR7 پس از پیروزی های فراوان در پرتغال، انگلیس و اسپانیا کشفی جدید و اولین جایزه ایتالیایی او بود.