فتح سوپرکاپ: همراه با مارچلو لیپی

خبرنگار: مدیر

چهار قهرمانی نخست باشگاه یوونتوس در سوپرکاپ ایتالیا بین سال های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۳، در ایتالیا و البته خارج از ایتالیا کسب شده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس در ایران – بیانکونرو ها در مجموع صاحب هشت عنوان قهرمانی در سوپرکاپ ایتالیا هستند: آماری که هیچ باشگاه ایتالیایی تا به اینجا افتخار ثبت آنرا نداشته است. چهار قهرمانی نخست یووه در سوپرکاپ در آن سالها تحت هدایت مارچلو لیپی در ایتالیا، اروپا و جهان بدست آمده است.

سال ۱۹۹۶

تیم فوتبال یوونتوس در بازی مقابل پارما اولین سوپرکاپ خود را فتح کرد. این بازی در آن سال قبل از شروع رقابت برای کسب اسکودتو، جام حذفی ایتالیا و جام یوفا برگزار شد. در این دیدار، بيانكونرو ها به لطف تک گل جيانلوكا ويالی پارما را شکست دادند. این بازی در تاریخ ۱۷ ژانویه برگزار شد و مه‌ای که ورزشگاه دل آلپی را فرا گرفته بود حتی تماشای این دیدار در تلویزیون را برای تماشاگران دشوار ساخته بود. عکس مراسم اهدای جوایز بر این امر گواه است.


سال ۱۹۹۷

پیروزی در ماه آگست ۱۹۹۷ هشتمین عنوان قهرمانی مارچلو لیپی با یووه بود: سه اسکودتو، یک جام حذفی ایتالیا، یک لیگ قهرمانان، یک جام بین قاره ای و دو سوپرکاپ ایتالیا. این بار تیم ویچنتزا تحت هدایت فرانچسکو گویدلین با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب یووه شد، فیلیپو اینزاگی تازه نفس در این دیدار با دو گل و کاپیتان آنتونیو كنته با یک گل بیانکونری را به این قهرمانی رساند. در پایان این کونته بود که جام را در راس تمام بازیکنان در تورین بلند کرد.


سال ۲۰۰۲

در این سال یووه اولین سوپر کاپ ایتالیا خود را در خارج از کشور بدست آورد. این بازی در طرابلس انجام شد و پارما بار دیگر مدعی قهرمانی بود و این بار آنها با یک تیم مدعی به مربیگری چزاره پراندلی افتخار حضور در این دیدار را داشتند. نتیجه نهایی این دیدار دو بر یک به نفع یوونتوس بود که هر دو گل یووه در این دیدار توسط توسط الساندرو دل پیرو به ثمر رسید و تک گل پارما را نیز مارکو دی وایو به ثمر رساند. یووه با شور و شوق زیادی این پیروزی را جشن گرفت.


سال ۲۰۰۳

قهرمانی دیگر، بازهم در خارج از ایتالیا. این بار فینال سوپرکاپ ایتالیا در ایالات متحده و در شرق رادرفورد برگزار شد. انتقام یک فینال دیگر که در خارج از ایتالیا برگزار شده بود، درست مانند دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا در مقابل میلان که در شهر منچستر و در ورزشگاه اولدترافورد برگزار شده بود و با قهرمانی آث میلان به پایان رسید. بیانکونرو ها در دیدار نهایی سوپرکاپ در ضربات پنالتی چهارمین قهرمانی خود را جشن گرفت. تمام پنج صربه پنالتی یووه در این دیدار به گل تبدیل شده بود. کاپیتان چیر فرارا با لبخندی معنا دار روی صورتش در عکس دیده میشود: او به همراه کسی است که آخرین پنالتی را وارد دروازه میلان کرد …