خدانگهدار ماریو عزیز!

خبرنگار: مدیر

چهار سال به عنوان مهره ای توانمند، با اهدافی زیبا و سرنوشت ساز در یووه بازی کرد. ماریو ماندژوکیچ در چهار سال و نیم گذشته جزئی از اصلی ترین پایه های تیم به حساب می آمد، او سهم بزرگی در موفقیت این باشگاه داشت. از ژانویه سال ۲۰۲۰ او کار خود را در قطر با الدحیل ادامه خواهد داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – افتخارات این کرواتی با یووه عبارت اند از: چهار اسکودتو، سه جام حذفی ایتالیا و دو سوپر کاپ ایتالیا. هر جامی که بالای سر برده شد ردی از او روی آن‌ها بود، از گلزنی گرفته تا ایجاد موقعیت گلزنی برای هم تیمی هایش.

سوپر ماریو پیراهن باشگاه را با غرور، کاریزما و حس تعلق خاطر در ۱۶۲ بار برتن داشت و در ۴۴ گل به ثمر رساند: ۳۱ گل در سری آ، دو گل در جام حذفی ایتالیا، یک گل در سوپر کاپ و ۱۰ گل در لیگ قهرمانان اروپا. ناگفته نماند، چه کسی می تواند گل خارق العاده ای که در کاردیف مقابل رئال مادرید به ثمر رساند را فراموش کند؟

شکست دروازه بان های تیم مقابل توانایی مخصوص او بود. توانایی بازی هوایی او وحضور آرام و بی رحمانه اش در داخل محوطه جریمه یکی از قوی ترین نکات تاکتیکی او بود. ناگفته نماند که ماندژوکیچ یک فوتبالیست چند وجهی است که در یوونتوس نیز به منظور پاسخگویی به نیازهای تکنیکی و تاکتیکی در قسمت های مختلف زمین ایفای نقش کرد. پس از آنکه هنرنمایی و جسارت خود را در محوطه جریمه به نمایش گذاشت، نامه خداحافظی وی با هواداران همه را حیرت زده کرد.

وی در اولین بازی رسمی خود برای یووه گلزنی کرد: در آن طرف جهان و در شانگهای، در بازی سوپر کاپ ایتالیا مقابل لاتزیو. وی بی درنگ اولین گل خود را به ثمر رساند. اولین فصل حضور او در آن زمان همراه با به ثمر رساندن گل های زیادی بود: ۱۳ گل در ۳۶ بازی رسمی، در حالی که فصل بعد (۲۰۱۶/۱۷/۲۰۱۶) وی در بازی های بیشتری ایفای نقس کرد و در ۵۰ حضور در میدان (۱۱ گل به ثمر رساند ) وی در دو فصل آخر حضورش در یووه ۲۰ گل به ثمر رساند.

این بازیکن کرواتی که در تاریخ یووه ماندگار خواهد بود، با پیراهن یوونتوس (۳۱) بیشترین گل در سری آ را به ثمر رسانده است. دیبالا در چهار فصل ابتدایی و در لیگ قهرمانان اروپا ۱۱ گل به ثمر رسانده است و ماندژوکیچ نیز در این بین با به ثمر رساندن ۱۰ گل در لیگ قهرمانان اروپا از گلزنان برتر باشگاه به حساب می آیند. اما مهمتر از همه، ۱۶ گل از ۳۱ گل او در سری آ بعد از نتیجه ی ۰-۰ به ثمر رسیده است. این رقم به تنهایی نشان می دهد که این بازیکن دوست داشتنی تا چه حد در پیروزی های بیانکونروه ها تعیین کننده بوده است.

ماریو عزیز، با تشکر از این چهار سال خارق العاده! موفق باشید.