به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – در آستانه دیدار امشب بیانکونرو ها در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ایتالیا به بررسی آمار دو تیم خواهیم پرداخت.

۱۶ بازی در جام حذفی:

یوونتوس و رم ۱۶ بار در جام حذفی ایتالیا به مصاف هم رفتند. رکوردهای دو تیم کاملاً برابر است و هفت برد برای هر تیم و دو تساوی تا به اینجای کار کسب شده است.

بازی های خانگی:

یوونتوس در ۹ بازی خانگی قبلی خود مقابل رم در جام حذفی ایتالیا، ۵ برد کسب کرده است. فقط در دو مورد از این ۹ بازی و در سال ۲۰۰۶ و ۱۹۴۰ هر دو تیم توانایی گلزنی داشتند.

مرحله یک چهارم نهایی مقابل رم:

در هفت فصل اخیر دو تیم یوونتوس – رم در مرحله یک چهارم نهایی کوپا ایتالیا در ۱۱ مسابقه به مصاف هم رفته اند. سه بار بیانكونرو ها پیروز شده اند، در حالی كه جالوروسو ها در چهار مسابقه از جمله دفعه آخرین در سال ۲۰۱۴ پیروز میدان بودند.

یووه از سال ۲۰۰۹:

از زمان برگزاری بازی های مرحله یک چهارم نهایی به صورت تک بازی (از سال ۲۰۰۹ بازی های چام حذفی ایتالیا دیگر به صورت رفت و برگشتی برگزار نشد)، یوونتوس ۱۱ بار به مرحله بعد صعود کرده است. یووه در این مرحله فقط در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ مقابل رم حذف شد.

پائولو و پایتخت:

دو گل اول پائولو دیبالا با پیراهن یوونتوس مقابل تیم های پایتخت‌نشین بود: هر دو در اوت ۲۰۱۵، اولی در سوپر جام مقابل لاتزیو و دیگری در سری آ مقابل رم.

آمار دیدار های دو تیم یووه - رم در جام حذفی

توجه بیشتر به …:

نیکولا کالینیچ مهاجم تیم رم از زمان حضور در ایتالیا در تمام بازی هایش مقابل یوونتوس ۳ گل به ثمر رسانده است: فقط در مقابل اینتر و کالیاری (چهار گل) بهتر عمل کرده است.

آمار پاس در یووه:

یوونتوس در مرحله یک شانزدهم رقابت های جام حذفی ایتالیا در فصل ۲۰۱۹/۲۰ با بیشترین پاس های انجام شده (۷۳۷) بهترین عملکرد را داشته است.

رم بیست و سومین تیم مقابل رونالدو:

تیم رم بیست و سومین تیمی است که کریستیانو رونالدو در طول مسابقات این فصل مقابل آن موفق به گلزنی شده است. در طول ۲۷ مسابقه ای که وی تا کنون در آن شرکت کرده است، کیه وو تنها تیم ایتالیایی است که رونالدو موفق به گلزنی مقابل آن نشده است.

ساری در مقابل روما:

مائوریزیو ساری از ۹ بازی مقابل رم (۴ تساوی و دو شکست) سه پیروزی کسب کرده است. تمام بازی ها در لیگ سری آ انجام شده اند و سه پیروزی وی در چهار بازی اخیر کسب شده است.

در پایان:

میرالم پیانیچ ۱۵۹ بازی در سری آ با پیراهن رم انجام داده است و ۲۷ گل به ثمر رسانده است. ووچک شتزنی نیز بین فصل های ۲۰۱۵/۱۶ و ۲۰۱۶/۱۷ برای باشگاه رم ۷۲ بازی در سری آ انجام داده است.