به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – تاکنون هیچ یک از دیدار های یوونتوس – برشیا در ورزشگاه آلیانز برگزار نشده است، بنابراین مسابقه این دو تیم در روز یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ اولین بار در این ورزشگاه برگزار خواهد شد. در سه دیدار قبلی، لحظات مهمی در خاطرات طرفداران دو تیم به یادگار مانده است.

۱۹۸۶-۸۷ ۳-۲

ورزشگاه شهرداری تورین: تاریخ ۱۷ می سال ۱۹۸۷ دیدار یوونتوس – برشیا آخرین بازی فصل. برای بیانکونرو ها مسابقه از نظر رتبه بندی اهمیت زیادی نداشت، اسکودتو توسط ناپلی ها فتح شده بود. نتیجه بازی برای لومباردی ها اهمیت بیشتری داشت چراکه آنها در پایان ۹۰ دقیقه به سری B سقوط کردند. در حقیقت ایوانو بونه‌تی بود که آخرین گل بازی را در دقیقه ۷۸ به ثمر رساند تا بازی با نتیجه ۳ – ۲ به به نفع بیانکونری به پایان برسد. اما نمایش ستارگان جذاب‌تر از روند ۹۰ دقیقه ای بازی بود. میشل پلاتینی در آن بازی در کانون توجهات هواداران بود، زیرا این آخرین بازی دوران حرفه ای او بود. “Le Roi” (در زبان فرانسوی یعنی پادشاه) از فوتبال خداحافظی کرد و در مصاحبه به خبرنگاران گفته بود که “دیگر نمی تواند پیشرفتی داشته باشد”، میشل افسانه ای نهایتا در سن ۳۲ سالگی دنیای حرفه ای بازیکنان فوتبال را کنار گذاشت.

۲۰۰۱-۰۲ ۵-۰

نمایشی متداول در استادیو زیبای دله آلپی و بازی یکی مانده به پایان لیگ، بازی که در آن سه تیم برای فتح اسکودتو رویارویی می‌کردند: یووه، اینتر و رم. برای بیانکونرو ها سه امتیاز بازی مقابل برشا ضروری بود. در پایان این بازی، یووه ععملکرد خوبی داشت و با نتیجه ۵-۰ پيروز میدان شد. نمایش زیبای ترزگه (هت تریک) و دل‌پیرو (دو گل) برتری یووه را ثابت کرد. دیوید و آلساندرو این شاهکار را هفت روز بعد مجددا در اودینه تکرار کردند) یوونتوس ۲ – ۰ اودینزه). تاریخ ۵ می ۲۰۰۲ را باید به خاطر سپرد تا فهمید که در آن روز چه حماسه ای خلق شد …

۲۰۱۰-۱۱ ۲-۱

استادیوم المپیکو شهر تورین، مسابقه ۳۰ام. دیدار یوونتوس – برشا از اهمیت تاریخی ای شامل شده بود چراکه این آخرین باری بود که دو تیم در تورین و در سری A به مصاف هم رفتند. این مسابقه هیچ تاثیری در رده بندی جدول نداشت (یووه با مربیگری لوئیجی دلنری و مدیریت آندره آ آنیلی هفتم شد، یوونتوس مهار نشدنی کنونی مدیون تلاش مداوم کادر باشگاه در آن زمان است)، این بازی به خاطر کیفیت فنی گلها فراموش نشدنی بود: شوت پای راست از میلوس کراسیچ و حرکت خوب الساندرو دل پیرو که منجر به چسبیدن توپ به تور دروازه شد.