۲۰۱۴ و ۲۰۱۷: یووه در دو رقابت مختلف با لیون بازی کرد، ابتدا در لیگ اروپا و سپس لیگ قهرمانان. در هر دو بازی بیانکونرو ها به لطف برتری خط دفاعی با نتیجه یک بر صفر این تیم را شکست داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – برای دروازه بان یوونتوس اولین بار در لیون دو رویداد مهم اتفاق افتاد، نمایشی فوق العاده در هر دو نیمه. مهار حملات مالبرانک مهاجم لیون، شیرجه چالش برانگیز مقابل ضربه آزاد از امتیتی نمایش فوق العاده زیبای جانلوئیجی بوفون ذر سال ۲۰۱۴ مقابل لیون بود. سه سال بعد در لیگ قهرمانان، بوفون یکی از خارق العاده ترین نمایش های حرفه ای خود را ارائه کرد، بردی تعیین کننده برای یوونتوس. بعد از نیم ساعت از آغاز بازی لیون این فرصت را داشت که از یازده متری گلزنی کند، ولی بوفون با تیزهوشی توپ لاکازت را دفع کرد. این فقط آغاز شاهکاری ها بود تا مخالفان را به سمت ناامیدی سوق دهد. (به همراه تشویق آشکار سوپرمن سیاه و سفید) روی شوت دیدنی فیکر، جیجی واکنشی دیدنی با دست مخالفش داشت و نتیجه را برای یووه حفظ کرد. روی ضربه محکم و ناگهانی توسط تولیسو، این‌بار بوفون توانست با پاهای خود مانع از فروپاشی دروازه شود. نهایتا گونالونز تلاش داشت تا از راه دور گلزنی کند اما این بوفون بود که بدون عیب و نقص شوت وی را مهار کرد.

در مسابقات لیگ اروپا، لئوناردو بونوچی دفاع سه نفره (مارتین کاسرس در سمت راست و جورجیو کیه‌لینی در سمت چپ) را هدایت می‌کرد و پشت خط دفاعی بووه، کسی نبود جز جانلوئیجی بوفون. پیش از هر چیزی پیرلو و مارکیزیو در همکاری بر روی یک ضربه کرنر، بونوچی را صاحب موقعیت گلزنی کردند تا تک گل بازی وارد دروازه لیون شود. باتوجه به پیروزی دو بر یک یووه در تورین، یووه وارد مرحله بعد شد. سه سال بعد، مرکز دفاعی یوونتوس بدست کسی افتاد که صاحب بیشترین لمس توپ را از بین بقیه بازیکنان بود. او همانند یک کارگردان رفتار می کرد. لئو در فاز تهاجمی نیز عملکرد خوبی داشت و یکبار با پا و باردیگر با سر در نیمه اول صاحب موقعیت گلزنی شد.