آمار دیدار های لیون – یوونتوس

خبرنگار: مدیر

شکست ناپذیری مقابل لیون: لیون هرگز در رقابت های اروپایی (۱ تساوی، ۳ باخت) مقابل یوونتوس پیروز نشده است و هر دو بازی خانگی خود مقابل یووه را با همین نتیچه (۰-۱ در یک چهارم نهایی لیگ اروپا ۲۰۱۳/۱۴ و در مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۲۰۱۶/۱۷).

لیون مقابل تیم ها ایتالیایی: لیون در هر دو دفعه قبلی که در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا حضور داشت با تیم های ایتالیایی روبرو شد: نتیجه ۱-۳ در مجموع برابر میلان در سال ۲۰۰۵/۰۶ (مرحله یک چهارم نهایی) و ۰-۲ مقابل رم در سال ۲۰۰۶/۰۷ (دور یک شانزدهم).

ضربه‌ی فنی بانوی پیر: یوونتوس برای ششمین فصل متوالی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا رسید، طولانی ترین زمان برای بیانکونرو ها. در پنج فصل آخر، آنها چهار بار تا دور یک شانزدهم پیش رفتند، بجز در سال ۲۰۱۵/۱۶ که مقابل بایرن مونیخ (بانتیجه ۴-۶) حذف شدند.

لیون در خانه: هفت دیدار از هشت بازی خانگی لیون در لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه تساوی (۱ پیروزی) به پایان رسید، چهار بازی نیز ۲-۲ شد. یوونتوس آخرین تیمی بود که در این رقابت ها با نتیجه ۰-۱ در اکتبر ۲۰۱۶ موفق به پیروزی در ورزشگاه گروپاما شد.

مسیر بیانکونری: یوونتوس در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا (۴ برد، ۲ تساوی) تنها در یکی از ۷ بازی اخیر خارج از خانه خود شکست خورده است. شکست ۲-۰ مقابل اتلتیکو مادرید در مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان در سال گذشته.

ضربه‌ی فنی CR7: تاکنون هفت بازیکن ۵۰ گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده اند، کریستیانو رونالدو مهاجم یوونتوس تنها کسی است که در مرحله حذفی (۶۵) گل به ثمر رسانده دو گل بیشتر از بازی های مرحله گروهی (۶۳ گل). او همچنین در بازی با لیون (چهار) پاس گل داده است، این بیشترین مقدار بین دیگر تیم های این رقابت هاست.