روز چهارشنبه چهاردهم اسفند دیدار برگشت نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا بین دو تیم یوونتوس – میلان در ورزشگاه آلیانز برگزار می شود و هوادارانی که در لومباردی، ونتو و امیلیا رومانیا، به همراه استان های ساونا و پزارو-اروبینو ساکن هستند توانایی تماشای این مسابقه را نخواهند داشت.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – این دستور مربوط به فرمان نخست وزیر در تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۰ است که در متن آن آمده است:

“تعلیق تمام مسابقات ورزشی در همه ی رشته ها تا ۸ مارس ۲۰۲۰، در اماکن عمومی یا خصوصی. برگزاری بازی ها و مسابقات در شهرداری های غیر از موارد ذکر شده و همچنین جلسات تمرینی با استفاده از امکانات ورزشی در پشت درهای بسته امکانپذیر است. سفر هواداران مقیم در مناطق و استانهای مذکور (لومباردی، ونتو و امیلیا رومانیا، به همراه استان های ساونا و پزارو-اروبینو) برای شرکت در بازی های ورزشی و مسابقاتی که در مناطق و استانهای خازج از این محدوده ها برگزار می شود ممنوع است.”

تورین بخشی از شهرداری های ذکر شده نیست، این در حالی است که سه منطقه ای که طرفداران از آنجا سفر می کنند (لومباردی، ونتو و امیلیا رومانیا، به همراه استان های ساونا و پزارو-اروبینو) دارای منع حضور هستند.