ورزشگاه آلیانز در سال ۲۰۲۲ میزبان دیدار فینال لیگ قهرمانان بانوان خواهد بود.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – در واقع کمیته اجرایی یوفا اعلام کرده است که فینال لیگ قهرمانان بانوان در فصل ۲۰۲۱/۲۰۲۲ در ورزشگاه آلیانز برگزار می شود. زمینی که سال گذشته در بازی بانوان یوونتوس – فیورنتینا رکورد حضور تماشاچیان برای یک مسابقه فوتبال بانوان در ایتالیا را به نام خود ثبت کرده است. این تصمیم شاید همانند گذشته در تغییر دنیا و درک فعالیت فوتبالی بانوان در ایتالیا نقش داشته باشد.

در فصل ۲۰۲۱/۲۲ لیگ قهرمانان بانوان شاهد تغییراتی در قالب مسابقات خواهیم بود، این تغییرات قبل از مرحله حذفی، شامل مرحله گروهی نیز می شود و سرانجام در فینال به اوج این تغییرات می رسیم و یک بار دیگر استادیوم آلیانز را سرشار از هوادارانی خواهیم دید که برای تماشای دیدار فینال به آنجا آمده اند.

آنچه مسلم است این است که استادیوم آلیانز یک بار دیگر، درهای رویدادی عظیم در فوتبال بانوان را خواهد گشود.

واکنش رئیس آندره آنیلی

“ما از این افتخار خوشحالیم، این امر گواهی بر عملکرد خوب باشگاه یوونتوس از نظر امکانات ورزشی برای رویدادهای بین المللی پرمحتوا است و تعهد روزانه ما به توسعه فوتبال بانوان که در سالهای اخیر رواج داشته است را نشان میدهد. تلاش زیادی در این دو سال باید داشته باشیم و قصد ما این است که نمایشگاهی ارزشمند برای این رویداد به جهانیان ارائه دهیم و فصل ۲۰۲۱/۲۲ را در سطح باشگاهی به پایان برسانیم. در سالهای اخیر، یوفا در رشد مسابقات بانوان عملکرد خوبی داشته و ما افتخار میکنیم که ورزشگاه آلیانز می تواند نقش خوبی در موفقیت لیگ قهرمانان بانوان اروپا داشته باشد.”