اختلاف تاکتیکی: میلان

خبرنگار: مدیر

در مرحله رفت نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا دیدار میلان و یوونتوس با تساوی ۱-۱ به پایان رسید، جایی که در دقایق پایانی بازی، رونالدو یک پنالتی را تبدیل به گل کرد تا یک گل مهم خارج از خانه برای تمی خود به ثمر رسانده باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – در این بازی شاهد بودیم که یوونتوس زمانی که در زمین حضور داشت، درصد مالکیت بیشتری نسبت به حریف خود داشت (۶۲٫۵٪ مقابل ۳۷٫۵٪ برای میلان)، دقت عبور پاس بیشتر (بیانکونری ۸۹٫۳٪ مقابل ۸۳٫۲٪ روسونری) و همچنین بازی زمینی بهتر (۵۵٪ مقابل ۴۵٪) از آمار بیانکونرو ها در زمین بود.

با وجود این داده ها، میلان تیم خطرناک تری شده است زیرا تعداد دفعات شوت به چارچوب خود را افزایش داده بودند و آنها با دقت بیشتری حملات خود را در بازی ترتیب میداند.

در مسابقه‌ی سان سیرو، میلان باعث ایجاد دردسر برای بانوی پیر شد: کیائر توپ را پیش برد و خط میانی یوونتوس را دور زد. پس از آن ابراهیموویچ توپ را به اعماق خط دفاعی یووه و به سمت ربیچ فرستاد و او با بوفون رو در رو شد. دروازه بان یوونتوس توانست فضای خود را ببندد و یک سیو عالی را از آن خود کند.

برای بازی برگشت در تورین، بیانکونری ها از این واقعیت برخوردار خواهند بود که میلان برخی بازیکنان مهم خود را در اختیار نخواهد داشت. در میان آنها نام زلاتان ابراهیموویچ که حضور او در زمین ضرورت خاصی برای آنها به همراه داشت دیده میشود، چالهان‌اوغلو در خط میانی و تئو هرناندز در خط دفاعی که در مسابقه در ورزشگاه سان سیرو اخراج شد از دیگر غایبان روسونری در این بازی هستند.