در آستانه دیدار یوونتوس – میلان در جام حذفی ایتالیا، مائوریتزیو ساری امروز در ورزشگاه آلیانز با خبرنگاران مصاحبه کرد.

“تمام تفکر ما برای حضور در یک پای فینال است، در غیر این صورت در روند بازی مشکل خواهیم داشت. میلان تیم جمع و جوری است که مایل به فداکاری و کمک به یکدیگر هستند: آنها تیم آسانی نیستند. همه ما انتظار کسب نتیجه مطلوبی داریم، ما فرصتی برای اثبات آن خواهیم داشت. ما نمی توانیم پیش بینی های دقیقی در خصوص این بازی داشته باشیم، اما باید هر لحظه هر تلاشی را که میتوانیم انجام دهیم.”

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – سپس ساری در مورد شرایط بازیکنان خود گفت: “ما درمورد مصدومیت بازیکنان مشکلات بزرگی نداریم، اما کمی خستگی در فیزیک بازیکنان دیده میشود: جورجو کیه لینی امروز یک تمرین شخصی را پشت سر گذاشت و جانلوئیجی بوفون به صورت عادی به تمرین خود ادامه داد.” ساری اضافه کرد: “سامی خدیرا در حال پیشرفت است و اگر قرار بود به میدان برود، برای تایم کمی از مسابقه در میدان بازی حاضر خواهد شد. با توجه به شرایط داگلاس کاستا و بهبود مصدومیتش، او می تواند فردا شب در بازی حضور داشته باشد. مهم نیست که چه کسی فردا به مصاف میلان می رود زیرا بازیکنان ما گروهی در حال رشد هستند.”

کریستیانو رونالدو به دلایل شخصی در تمرین شرکت نکرد، ساری در خصوص حضور او در بازی گفت: “کریستیانو دچار یک مشکل شخصی شده است و در حضور او در بازی با میلان به این مشکل بستگی دارد. مشخص است که عدم حضور کریستیانو می تواند برنامه های تاکتیکی را تغییر دهد: هیچ جایگزینی در جهان برای او وجود ندارد.”

قبل از اتمام کنفرانس، مربی در مورد بازی هفته گذشته در لیگ قهرمانان اروپا برابر لیون گفت: “من مسابقه مقابل لیون را مرور کردم: نیمه اول ضعیف بودیم، بعد از استراحت در بین دو نیمه فرصت های گلزنی را نتوانستیم به گل تبدیل کنیم. ما باید توپ را خیلی سریع تر به حرکت دراوریم، ما روی آن کار می کنیم و باید پرس کردن حریف را با اعتماد بیشتری انجام دهیم. به سختی می توانم باور کنم که با حرکت یک بازیکن به عمق پنج متر چینش بازی تغییر می کند: در لیون آنچه تغییر کرد، نگرش تیم بود.”