آمار دیدار های دربی ایتالیا

خبرنگار: ندا حسن زاده

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – در آستانه دربی امشب برابر اینتر، اطلاعات مهمی را در خصوص مسابقه بزرگ دربی ایتالیا باهم مرور خواهیم کرد.

– بیشترین تعداد مسابقات در سری آ: این دو تیم ۱۷۳ بار بایکدیگر بازی کردند که در تاریخ سری آ یک رکورد در کنار تیم رم و اینتر محسوب می شود.

– تقابل دو تیم: از ۱۷۳ بازی انجام شده، یوونتوس ۸۳ برد داشته و اینتر ۴۶ برد. در این بین ۴۴ بازی با نتیجه مساوی بپایان رسیده است.

– ۲ برد پی در پی از فصل ۲۰۱۱/۲۰۱۲: پس از پیروزی ۱-۲ یووه در ابندای این فصل مقابل اینتر، یوونتوس برای اولین بار از سال ۲۰۱۱/۱۲ توانست دو پیروزی پیاپی را در همان فصل سری آ کسب کند. آخرین باری که این اتفاق افتاد، آنتونیو کونته روی نیمکت بیانکونری بود.

– چهارده رویارویی اخیر در دربی ایتالیا: یوونتوس تنها یکی از ۱۴ دیدار گذشته لیگ برابر اینتر را با شکست پشت سر گذاشت (۱-۲ در سپتامبر ۲۰۱۶)، این در حالی است که پنج مسابقه با تساوی به پایان رسیده است.

– رایج‌ترین نتیجه بین دو تیم: نتیجه ۰-۱ یکی از رایج‌ترین نتیجه بین این دو تیم در سری آ است: به لطف گلزنی ماریو ماندژوکیچ، بازی دو تیم در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ بیست و دومین نتیجه ۰-۱ بود.

– میزبانی از نرآتزوری: از ۸۶ بازی که بین این دو تیم در ورزشگاه بانوی پیر انجام شده: ۵۹ پیروزی برای یووه ۱۱ پیروزی برای اینتر برده و ۱۶ تساوی ثبت شده است.

– CR12?: کریستیانو رونالدو می تواند اولین بازیکنی باشد که در سری آ دوازده گل پیاپی به ثمر میرساند.

– ساری مقابل کونته: این سومین باری است که ساری و کونته با یکدیگر روبرو می شوند که تا الان هر کدام یک برد بدست آورده اند.