مارچلو لیپی، قهرمان پیشین جام جهانی، اینتر را به خاطر ارائه “شخصیت” مورد ستایش قرار داد، اما ادعا کرد یوونتوس ثابت کرد که چرا آنها “برتر” هستند.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – دیشب یوونتوس اینتر را ۲-۰ پشت درهای بسته در ورزشگاه آلیانز شکست داد و دوباره در سری آ به صدر جدول بازگشت. لیپی خاطرنشان کرد که نرازوروری ها نمی توانند با کیفیت “بیانکونری” مطابقت داشته باشند.

لیپی در گفتگو با رادیو انگ ایو اسپورت گفت: “اینتر در نیمه اول خوب بازی کرد و شخصیت خود را حفظ کرد. اما آنها کیفیت کمتری نسبت به یوونتوس داشتد. اختلاف بین این دو مشخص شد. یوونتوس همیشه قدرتمند بوده است. آنها دیروز بر بازی مسلط بودند زیرا هنوز برتر از اینتر هستند. من ناراحتی هواداران را درک می کنم، متأسفانه این انتخاب درستی بود انجام شد. [برای بازی در پشت درهای بسته]”

لیپی اصرار داشت كه همه باید قوانین را رعایت كنند و مدعی شد که اگر بازیکنان مجبور باشند بازی کنند تا لیگ را به مدت یک ماه معلق نشود برای حفظ سلامتی‌شان نباید رختكن مشترک داشته باشند.

وی افزود: “فکر می کنم سردرگمی زیادی وجود دارد. همه در مورد منافع خود فکر می کنند. کسانی هستند که کادر معاونت فرماندهی را تشکیل می دهند. دولت باید دستور دهد، قوانینی را وضع کند و آنها را اجرا کند. اگر توصیه پزشکان به شما می گوید کارهای خاصی انجام دهید، باید دستورات انجام داده شود. فعالیت دو تیم باید کاملاً متوقف شود. اگر مجبور باشند بازی کنند جان ۴۰ یا ۵۰ نفر در رختکن به خطر خواهد افتاد.”

لیپی ادعا كرد كه اگر مجبور شوند بازی ها را لغو كنند، نباید این فصل “معتبر” تلقی شود و امیدوار است كه عوارض دیگری در مورد یورو ۲۰۲۰ وجود نداشته باشد.

“در صورت لغو ۱۲ بازی باقی مانده این نوع مسابقات را نمی توان معتبر دانست. امیدواریم که زمان بهبودی وجود داشته باشد ، مسابقات قهرمانی اروپا در پیش است. بیایید برای همه آرزو خوب داشته باشیم.”