به جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی مسابقات سری آ، سری بی و سری سی ایتالیا تا تاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ لفو شده است. در این بین میتوان به استفاده از رده بندی فعلی لیگ ها و برگزاری بازیهای پلی آف برای مشخص شدن تیم های صعود کننده و سقوط کننده اشاراه کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – این تصمیمی است که توسط فرانچسکو گیرلی رئیس لگا پرو به تایید رسیده است. گیرلی امروز بعد از ظهر نشست اجرائی اضطراری فدراسیون فوتبال ایتالیا را ترک کرد، زیرا دولت دستور توقف تمام رویدادهای ورزشی تا ۳ آوریل را صادر کرد.

گیرلی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: “در حال ارزیابی ایده‌ای هستیم تا هر لیگ به طور مجزا تصمیم گیرنده مستقل آینده برنامه های خود باشد. ایده اول این است که فصل را با انجام تمام بازی ها تمام کنیم، اما باید گزینه های جایگزین را نیز در نظر بگیریم.”

“در بین این گزینه ها اختصاص ندادن اسکودتو به تیم صدر نشین سری آ، استفاده از رده بندی فعلی لیگ ها و برگزاری بازیهای پلی آف برای مشخص شدن تیم های صعود کننده و سقوط کننده اشاراه کرد.”

“از آنجا که فرانسه، اسپانیا، پرتغال و آلمان تصمیم به برگزاری برخی از بازی ها یا تمام بازی های خود در پشت درهای بسته گرفته اند، احتمالا مسابقات یورو ۲۰۲۰ برای ماه ژوئن و جولای یا لغو میشود و یا به تعویق خواهد افتاد.”

گیرلی ادامه داد: “هر لیگ به خودی خود تصمیم می گیرد که چگونه بقیه برنامه ها را ادامه دهد.”

“در مورد سری آ باید بگویم که اگر می خواستیم فصل را در اینجا به پایان برسانیم رده بندی فعلی را در نظر بگیریم، تیم هایی که در حال حاضر در سه رتبه آخر قرار دارند به بازی های پلی آف راه خواهند یافت. نمی‌خواهیم در فصل بعد سری آ ۲۲ تیم در لیگ حضور داشته باشند و دو تیم راه یافته از سری بی را به بازی های پلی آف راه خواهیم داد.”

“فوتبال باید با نیازها و مشکلات کشور سازگار شود. باید این را بپذیریم.”

در مورد لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا، گیرلی فاش کرد که نگرانی هایی درباره بازی های روز پنج شنبه وجود دارد: “ما با الکساندر چفرین رئیس یوفا در حال مذاکره هستیم. باتوجه به تعلیق پرواز های ورودی و خروجی به ایتالیا، آنها برای تایید پرواز آاس رم از ایتالیا به اسپانیا برای بازی با سویا در حال مذاکره با دولت اسپانیا هستند.”

گفتنی است که اینتر در همین تاریخ قرار است میزبان ختافه در لیگ اروپا باشد، این در حالی است که یک هفته بعد از این بازی ناپولی از بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا میزبانی خواهد کرد.

دیدار یوونتوس – لیون در تاریخ ۲۷ اسفند به میزبانی یووه برگزار خواهد شد و تاکنون برگزاری این مسابقه بدون حضور تماشاچی مورد تایید قرار گرفته است.