دروازه بان کهنه کار یووه به زودی می تواند رکورد بیشتر بازی در سری آ را بشکند و ممکن است با تمدید قراداد خود این رکورد را افزایش دهد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – با در نظر گرفتن روابط خوب قهرمان ایتالیا جانلوگیجی بوفون با باشگاه یوونتوس، به نظر می رسد وی همچنان به بازی کردن برای یووه ادامه خواهد داد زیرا تمام روادید نشان دهنده ی پیشرفت وی در این سال ها و تمدید قرارداد دوباره این دروازه بان هستند.

بوفون که متولد توسکانی است پس از ترک تورین در سال ۲۰۱۸ و رفتن به پایتخت فرانسه، تصمیم داشت سالهای پایانی خود را با پاری سن ژرمن ادامه دهد. این دروازه بان کهنه کار با کسب تجربیات متفاوت و بازگشت به تورین تصمیم به فتح لیگ قهرمانان اروپا گرفت.

بوفون بعد از گذشت تنها یک فصل به خانه اصلی خود بازگشت، اما با امضای قرارداد یک ساله و امتناع از دریافت بازوبند کاپیتانی از جورجیو کیه‌لینی و پیراهن شماره ۱ از وویچک شچسنی، فقط به فکر نواختن “بیت” خود برای تیمی که دوستش دارد افتاده است.

به دور از اولین باری که نماد ایتالیایی بانوی پیر را جلوی افتخارات شخصی خودش قرار داد، بعد از سقوط به سری بی تصمیم گرفت در باشگاه خود بماند. تلاش او برای یووه با عنوان وفادار بیانکونری شناخته میشود.

با این اوصاف در ۴۲ سالگی، تداوم بازی کردن این اسطوره برای هیچ کس تعجب آور نیست، اما بوفون از نظر جسمی شرایط قابل ملاحظه ای دارد و هنوز هم برای کسب افتخارات بیشتر و شکستن رکورد های بیشتر با یوونتوس جاه طلب است.

در واقع، بوفون در حال حاضر با پائولو مالدینی به عنوان بازیکنانی که بیشترین حضور در تاریخ سری آ را دارند برابر است، به محض کنترل کردن شرایط ویروس همه گیر کرونا و در صورت بازگشت دوباره به بازی های سری آ، هم تیمی سابق مالدینی در تیم ملی ایتالیا این رکورد را به دست خواهد آورد.

این قابل درک است که “جیجی” تصمیم نهایی خود را در مورد آینده در پایان فصل ۲۰۱۹-۲۰ اعلام کند، اما منابع نزدیک به او مدعی شده اند که افسانه باشگاه یوونتوس برای پوشیدن پیراهن سیاه و سفید در فصل آینده مشکلی ندارد.

با توجه به سن او گزینه های کمی برای بوفون وجود دارد – تمدید قراداد یکساله با یوونتوس یا بازنشسته شدن – بوفون اخیرا در مصاحبه ای با تلویزیون یوونتوس، عشق و علاقه مستمر خود به این باشگاه را برجسته تر کرد.