یک سال پیش و شروع احساس برتری …

خبرنگار: مدیر

همانطور که اغلب در آنجا اتفاق می افتد، یک سال پیش در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۱۹ در ورزشگاه آلیانز تاریخ نوشته شد. یک سال پیش همه ما احساسات برتری را تجربه کردیم: اولین باری که بانوان یوونتوس به زمین ورزشگاه آلیانز راه یافتند.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – قبل از روزهای پر احساس، توسط نظرات و اخبار منتشر شده روز فراموش نشدنی تجربه شد، شاگردان گوآرین رویداد بی سابقه‌ای را تجربه کردند. واقعیت این بود با حضور ۳۹ هزار هوادار که برای تماشای دیدار بانوان دو تیم یوونتوس – فیورنتینا آلیانز را پر کردند، همه چیز فراتر از انتظارات بود. رکورد حضور تماشاگران در فوتبال بانوان ایتالیایی به ثبت رسید.

علاوه بر احساسات آن روز پر زرق و برق فوتبالی، آن بازی یک مسابقه اساسی بود، جدال برای سر فتح اسکودتو. ضربه سر قاطع پدرسن توپ را از بالای دست دروازه بان فیوره به گل تبدیل شد و یووه را یک بر صفر پیش انداخت، برتری با چهار امتیاز و سه مسابقه باقی ماند. آن روز تاریخی مقدمه ای برای دومین عنوان قهرمانی پیاپی برای بانوان باشگاه یوونتوس بود، بعد از فتح این اسکودتو قهرمانی در جام حذفی ایتالیا نیز به افتخارات فصل گذشته بانوان یووه اضافه شد.

ریتا گوآرینو مربی تیم بانوان یووه بعد از این مسابقه گفته بود: “احساس می کردم در صحنه ای از فیلم هستم”. کاپیتان سارا گاما “نقطه قوت” بانوان یووه است، نه تنها عملکرد خوب او برای باشگاه یوونتوس تاثیر گذار است بلکه او به طور کلی برای فوتبال بانوان ایتالیایی مفید است. ۲۴ مارس ۲۰۱۹ تاریخی است که نشانگر لحظه‌ای تاریخی و نقطه شروع جدید برای فوتبال بانوان در ایتالیاست.
.