این انتقاد جیووانی کوبولی جیلی رئیس پیشین یووه از رفتار ستاره یوونتوس در قرنطینه خانگی است که به رونالدو عنوان داده شده، رونالدو چندی پیش جمع تیمی بازیکنان را ترک کرد و به پرتغال رفت.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – برنده ۵ توپ طلا بدون در نظر گرفتن این “شرایط پیچیده” به دلیل اقداماتش در مورد ویروس همه‌گیر کرونا از سمت کوبولی جیلی شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته است.

قبل از تعطیل شدن فعالیت های عمومی در ایتالیا، پس از مثبت شدن تست کرونا برای دنیله روگانی و زمانی که تمام کادر باشگاه یوونتوس در قرنطینه خانگی به سر میبردند، این ستاره پرتغالی با اجازه از سران باشگاه به مادیرا شهر بومی خود بازگشت.

قرار شده بود رونالدو برای دیدن مادرش که دچار سكته مغزی شده بود به وطن خود بازگردد – ماریا دولورس مادر رونالدو در آن زمان از بیمارستان مرخص شده بود و با تلاش پسرش روند بهبودی خود را در یک مرکز پزشکی خصوصی ادامه می داد.

جیلی مدعی شده است که این بازیکن ۳۵ ساله اکنون بیشتر به “عکس گرفتن در استخر” علاقه دارد و باتوجه به ترک کردن زود هنگام قرنطینه خانگی در تورین، تبعاتی مانند خروج زود هنگام سایر بازیکنان از قرنطینه را در پی خواهد داشت.

بازیکنانی مانند گونزالو هیگوآین، میرالم پیانیچ و داگلاس کاستا نیز برای پیوستن به خانواده های خود در کشورشان از اردوگاه یووه خارج شدند.

جیلی به رادیو پونتو نووو گفت: “هنگامی که کریستیانو رونالدو قرنطینه را ترک کرد، شرایط یوونتوس پیچیده شد.”

“وی گفته بود که به دلیل دیدار با مادرش به پرتغال می رود، اما اکنون به نظر می رسد که او فقط در کنار استخر عکس می گیرد.”

“هنگامی که برای او استثنا قائل شدند، همه چیز از هم پاشید و دیگران نیز خواهان ترک قرنطینه شدند، نباید اینگونه میشد.”

“همه آنها باید قرنطینه می شدند.”

جیلی اقرار کرد زمانی که باشگاه یوونتوس به ستارگان بزرگ اجازه می دهد ایتالیا را ترک کنند، مجبور به گوشه گیری خواهند شد.

او احساس می کند که قهرمان سلطنتی اسکودتو پس از بازگشت به رقابت های سری آ، به سختی میتواند چراغ سبز فعالیت خوب خود را روشن کند.

کسانی که در خارج از تورین ایزوله فردی شده اند، هنگام بازگشت به ورزشگاه آلیانز واضحا باید ثابت کنند که ناقل ویروس کرونا نیستند.

جیلی افزود: “انتقاد کردن کار آسانی است، با نگاه کردن از بیرون به این جریان، درک نمی‌کنم که چرا بازیکنان می‌خواهند ایتالیا را ترک کنند.”

“وقتی آنها برگردند، بازگشت به فرم ایده آل برایشان دشوار خواهد بود زیرا باید ۱۴ روز در قرنطینه بمانند.”

در حالی که اقدامات رونالدو توسط جیلی مورد انتقاد قرار گرفته است، این بازیکن پرتغالی در کنار خورخه مندز مدیر برنامه هایش با حمایت مالی ۱ میلیون یورویی (۹۲۰،۰۰۰ پوند / ۱٫۰۸ میلیون دلار) از سه بخش مراقبت های ویژه، برای مقابله با این بحران بهداشت جهانی اقدام کرد.