بازیکنان یووه با یک کلین شیت مهم، فعالیت های فوتبالی (به دلیل متوقف شدن تمام فعالیت های ورزشی) را به پایان رساند.

به همراه نمایش خوب خط دفاعی بیانکونری، پیروزی قاطعانه برابر اینتر با نتیجه ۲-۰ در دربی ایتالیا اهمیت زیادی داشت. (عملکرد خط دفاعی یوونتوس هفته آینده مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت).

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – در حقیقت بانوی پیر برابر اینتر در تاریخ سری آ و در دربی ایتالیا در پنجمین بازی متوالی در خانه خود با کلین شیت بازی را به پایان رساند. اولین بار در دسامبر سال ۱۹۹۹ (هفت کلین شیتز در آن زمان)، در حالی که قبل از این مسابقه، یوونتوس در ۴۹٪ از بازی های خانگی خود مقابل اینتر در سری آ (۴۲/۸۶) کلین شیت داشته است، یووه با احتساب ۳ امتیاز بازی های این فصل (۱۵/۲۴) در هر بازی ۶۳ درصد موفق به کسب پیروزی شده است.

هشت شوت توسط بازیکنان اینتر در آن بازی شلیک شد، اما فقط یک شوت به سمت گل بود و آن توسط شچسنی مهار شد. این آماری است که در مورد عملکرد خط دفاعی بیانکونری نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

صحبت از شچسنی: این دروازه بان لهستانی با ۷۹٫۸٪ مهار شوت جز بهترین دروازه بانان این فصل بود.

فاکتور G1G1

در ۱۸ دسامبر همین فصل مقابل سامپدوریا، جانلوئیجی بوفون برابر پائولو مالدینی به عنوان رکورد دار بازی در مسابقات سری آ شناخته شد (۶۴۷ بازی، به استثنای بازیهای پلی آف).

در ۱۵ دسامبر برابر اودینزه سوپرجیجی به رکورد الساندرو دل پیرو رسید، رکورد بیشترین بازی با پیراهن باشگاه یوونتوس در سری آ! وی تاکنون ۴۷۹ مسابقه در لباس سیاه و سفید انجام داده است.

به طور کلی، یوونتوس با ۲۴ گل خورده و با وجود این که فصل گذشته در همین مقطع یک گل کمتر دریافت کرده بود، صاحب دومین خط دفاع برتر در سری آ هستند. (برابر با اینتر و تنها یک گل کمتر از لاتزیو)

ناگفته نماند که: با تماشای ۴۵ دقیقه اول مسابقات، یوونتوس بهترین خط دفاع لیگ را به خود اختصاص داده است. (هشت گل دریافت شده): بیانکونری ها با شروع سال ۲۰۲۰ در نیمه اول بازی ها هیچ گلی دریافت نکرده اند.