جان الکان رئیس هلدینگ یوونتوس معتقد است: “یوونتوس موقعیت خوبی برای آینده ای پایدار دارد.”

الکان در نامه ای طولانی به سهامداران و سرمایه گذاران Exor اطمینان داد که بیانکونری در مسیر خوبی قرار دارد و برای مرحله بعدی توسعه خود آماده هستند.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – الکان ادامه داذ: “از نظر تجاری، درآمد باشگاه یوونتوس به ۶۲۱ میلیون یورو (۵۰۵ میلیون یورو در سال ۲۰۱۸، +۲۳%) و با افتتاح هتل جی این استراتژی متنوع و تداوم یافت (اولین هتلی که در ایتالیا با همکاری یک باشگاه فوتبال ساخته شده است) و افتتاح شعبه در هنگ کنگ برای افزایش میزان شناخت با هواداران آسیایی افزایش یافت.

وی گفت: “این باشگاه اکنون ۴۲۰ میلیون هوادار در سراسر جهان دارد. این تعداد مخاطبان توسط فضای مجازی به ۴۱ میلیون نفر در فیس بوک، ۳۸ میلیون در اینستاگرام، ۱۱ میلیون در توییتر، ۲٫۶ میلیون در یوتیوب و ۲٫۶ میلیون در SinaWeibo رسیده است.”

اوراق قرضه ارشد قابل وصول برای اشخاص غیره

“ما امسال بعد از سرمایه ای برابر با ۱۹۱ میلیون یورو (۶۳٫۸٪ از سرمایه سهام) در یوونتوس، سرمایه گذاری خود را به به طور کامل مشترک به ۳۰۰ میلیون یورو افزایش دادیم. همچنین امسال این باشگاه ۱۷۵ میلیون یورو اوراق قرضه صادر کرد، اولین اوراق قرضه ارشد ناامن (قابل وصول اشخاص غیره) که توسط یک باشگاه فوتبال صادر شده است.

ما معتقدیم که یوونتوس با ترازنامه تقویت شده جدید خود موقعیت خوبی برای آینده ای پایدار در صنعت فوق العاده ای که در دهه گذشته رشد درآمد و سودآوری کافی نداشته است را خواهد داشت.

قدرتمندی بیانکونری

همچنین یوونتوس مرحله بعدی مسیر پیشرفت خود را با کسب موقعیتی قدرتمند بین ۱۰ تیم برتر اروپایی آغاز می کند. برای چهارمین سال پیاپی، بیانکونری پنجمین باشگاه در رده بندی رسمی یوفا بوده و یووه تنها باشگاه ایتالیایی است که طی ۵ سال گذشته به طور مداوم بین ۱۰ تیم برتر قرار گرفته است.

آینده ای پایدار همراه با آنیلی

وی ادامه داد: “کار با سایر تیم ها و موسسات تحت هدایت ریاست ادامه خواهد داشت، آندره آنیلی به عنوان رئیس اتحادیه باشگاه های اروپا شناخته شده است، تا آینده ای پایدار برای محبوب ترین ورزش جهان فراهم کند.”