آناتومی گل | گل های خاص بانوان یوونتوس

خبرنگار: الناز لرکی

گل های با ارزش خاصی که بیانکونره این فصل به ثمر رسانده است:

از اولین جشن تا حملات تاریخی. به چگونگی به ثمر رسیدن این گل ها نگاهی میندازیم، اما در هرحمله چیزهای بیشتری وجود دارد. زدن گل باعث ایجاد شور و احساس می شود و این در هر بازی نقطه ی شروع است.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – این کلید یک پیروزی است و بعضی وقت ها اهمیت ویژه ی دیگری به همراه دارد. این فصل بیانکونرو با گل های ویژه ایی توانسته امتیاز کسب کند، که دارای اهمیت برای تیم است.

اولین گل در رقابت های اروپایی

گل آندریا استاسکوا در شهر بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا در مقابل کاتالان ها خیلی از اولین ها رو برای وی رقم زد. این اولین گل او با پیراهن یوونتوس در یک بازی رسمی بود، همچنین اولین گل یوونتوس در این تورنمنت بود و اولین گل توسط یک خارجی. در حقیقت، دو گلی که مقابل بروندبی در نوارا زده شد، با پاهای باربارا بونانسه بوده است. ضربه سر مهاجم چکی ممکن است برای تأمین صلاحیت کافی نباشد، اما عملکردی شجاعانه و سطحی بالا را از سوی دختران نشان داد.

یووه – اینتر، دو بار اول

۱۳ اکتبر ۲۰۱۹، روز مسابقه در لیگ: بیانکونری با سومین پیروزی خود را تضمین می کند. پس از یک گل معمولی از کریستیانا جیرلی، ویستورها از طریق دوپوی بازی را به تساوی کشیدند. برای کسب سه امتیاز، آن ها به افراد جدیدی نیاز داشتند: این موقعیت برای لیندا سمبرانت و ماریا آلوز محیا شده بود تا اولین گل خود را به ثمر برسانند.

سوپرگل!

این گل ها اولین جام فصل را برای بیانکونری تضمین کرد: کریستیانا گیرلی و آندریا استاسکوا در مسابقه پایانی سوپرکاپ ایتالیا توانستند با برتری ۲ بر صفر مقابل فیورنتینا در سزنا به قهرمانی دست پیدا کنند.این اولین قهرمانی بانوان یوونتوس در تاریخ سوپرکاپ ایتالیا بود.

۲۰۰!

اولین گل از ۷ گلی که توسط بیانکونری در مقابل اوروبیکا در تاریخ ۷ دسمبر ۲۰۱۹ زده شده، درواقع ۲۰۰ امین حمله در تاریخ زنان یوونتوس بود( که درحال حاضر به سوی ۲۵۰ تا می روند). والنتینا سرنویا قهرمان اصلی این رویداد مهم است.

بازگشت به انجام وظیفه

بازی اوروبیکا – یووه. یووه ۴ – ۰ از رقیب خود پیش بود که باربارا بونانسه نتیجه را به ۵ – ۰ کشانید، برای او این یک حمله ی خاص بود: این بازگشت او به گل زنی بود پس از این که بخاطر مصدومیت به اجبار نیم فصل اول را از دست داد. همچنین یک گل ویژه هم در سوپرکاپ ایتالیا انتظار سیسیلیا سالوی را در مقابل فورتیتو موزیسن می کشید. به مانند بونانسی، این یک نتیجه ی نهایی خیلی مهم نبود (۸ بر صفر در پایان)، اما برای سیسیلیا از این جهت که بازگشت به میادین و به ثمر رساندن گل بود، ارزشمند محسوب می شد. بازی ابتدایی او در مقابل فیورنتیا در آلیانز آرنا بود.

سر موضوع بازگشت به عملکرد در گل زنی، بونانسه خواستار این بود که نام خود را در لیست گل زنان در یک مسابقه بزرگ دوباره تماشا کند و اون توانست که به این خواسته برسد. یووه – اینتر در ۱۶ فوریه یک مسابقه ی بینظیر بود. این بازی با نتیجه ی ۵ بر ۱ به نفع شاگردان ریتا گوآرینو و با گل زنی بونانسه به پایان رسید.

اولین حمله ها

در جام ایتالیا گورینو به جوانان میدان داد. آسیا برگونزی توانست هتریک کند و ملیسا بلوچی توانست دومرتبه راهی به تور دروازه ی فورتیتودو موزسن را پیدا کند و موفق به گل زنی شود. در این بین میشلا گیوردانو کسی بود که اولین گل خود را برای یووه به ثمر رساند. یک ماه بعد نرئو روکو در تریست، آناهیتا زمانیان اولین بازی خود را برای بیانکونری در مقابل تاواگناکو انجام داد. و چه شروع رویایی! او برای گل خود را برای بیانکونری در همان بازی اول جشن گرفت.

رکورد آندریا

اولین مبارزه ی استاسکوا برای بیانکونری خاص برگزار شد. او توانسته است که در چمپیونز لیگ و سوپرکاپ ایتالیا گل زنی کند، او دو گل در سری آ و سه گل در جام ایتالیا به ثمر رسانده است. (هتریک در امپولی) در مجموع ۷ حمله ی او سبب شده است که او به تنها بازیکنی بدل شود که توانسته در تمامی رقابت ها برای یوونتوس گل زنی کند. اگر این نمیتونه کافی و قانع کننده باشد، باید گفت که او همچنین به جوان ترین فوتبالیست خارجی تبدیل شده که توانسته در این فصل در سری آ گل زنی کند.

تویجا!

او از آغاز به همراه بیانکونری بوده است، از اولین فصل بانوان یوونتوس. او همه چیز را با تیم پشت سر گذاشته است و طعم شکست را چشیده است (اگرچه نه به ندرت) اما مهمتر از همه پیروزی هاست. از ضربه پنالتی مقابل برسیا تا اولین بازی در لیگ قهرمانان اروپا ، عبور از دومین اسکودتو، اولین جام ایتالیا و اولین سوپر جام … در سمت راست، مربی گوارینو هرگز از توجیا هیایرن ناامید نشده از و او مقابل ورونا، در آخرین مسابقه ای که تاکنون بازی کرده است، او صبورانه در این باره رویاپردازی کرده است: گل زنی. این یک گل ارزشمند بود که قبل از استراحت بین دو نیمه به ثمر رسید. این پیروزی بسیار سزاوار آن ها بود.