برناردسکی در تورین خواهد ماند

خبرنگار: نفیسه نیک بخت

مدیر برنامه فدریکو برناردسکی، بپه بوتزو اعلام کرد که او با وجود ارتباطات اخیر با بارسلونا، تصمیم ندارد یوونتوس را ترک کند.

به گفته رسانه های متعدد ایتالیایی برناردسکی ممکن است یکی از بازیکنانی باشد که برای آزادسازی بودجه برای جذب هافبک مجبور به ترک تیم خواهد شد. با این حال با وجود شایعات، مدیر برنامه او می گوید که آینده او در تورین است و هیچ گونه مذاکره ای با باشگاه های دیگر صورت نگرفته است.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – بوتزو در مصاحبه با کالچو مرکاتو گفت که با مدیران باشگاه های دیگر ملاقات نکرده و مذاکرات انجام شده با بارسلونا بیش از هر چیز دیگری تبادل ایده بوده است. “فدریکو از خواندن مطالبی مربوط به این که او می تواند یوونتوس را ترک کند آزرده است، اما او دو مسئله را به ویژه در چنین شرایطی می داند: اول آنکه گمانه زنی های خبرنگاری فراوان است و دوم اینکه او نمی خواهد تورین را ترک کند. در وضعیتی که یوونتوس با احتمال ترک ایگواین مواجه است، فدریکو می تواند به عنوان مهاجم در رقابت با داگلاس کوستا و هم به عنوان شماره نه کاذب بازی کند.”

بوتزو در ادامه گفت:” من مربی نیستم بنابراین جرات نمی کنم که بگویم ساری چه کاری باید انجام دهد. من می گویم که به عنوان بازیکنی که سه بار در هفته تمرین می کند، به ویژه در استانه جام باشگاه های اروپا باید به او فضا داده شود. فدریکو همیشه خوب کار کرده است، چه هنگامی که از آغاز بازی در زمین بوده است و چه زمانی که به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمده است. اگر دقت کنید می بینید او در هنگام کسب نتیجه گیری های بهتر توسط یوونتوس در زمین بوده است.”

“یوونتوس همیشه از برناردسکی دفاع کرده است و هیچ بازی ای (حتی بازی هایی که او توسط بخشی از عموم تحریک شده است) نبوده است که ساری به سودمندی او واقف نباشد. ساری گفته است که فقط در طول زمان می توانیم ارزش واقعی برناردسکی را ببینیم؛ چنانکه ترکیب شخصیت و قدرت بدنی ارزش واقعی او را مشخص خواهد کرد. آیا کسی باور می کند که یووه برای خرید او فقط چهل میلیون خرج کرده است و او را در ازای هیچ از جنگ دیگر باشگاه ها ربوده است؟”

بوتزو در ادامه از دشواری های راه برناردسکی گفت:” مسئله این است که برناردسکی باید با نقش های متفاوتی خودش را وفق دهد و من می گویم این یک تناقض است. مثلا او در تیم ملی یک شروع کننده و مبدع است و بسیار مورد علاقه مربی و دیگران است در حالی که درباره او در جای دیگر اختلاف نظر وجود دارد. وقتی شما برای باشگاه های خاصی بازی می کنید باید همیشه چیز بیشتری ارائه دهید به ویژه در یوونتوس که می خواهد همیشه اول باشد. اما مهم این است که اگر در داخل باشگاه از نفر اول باشگاه یعنی رییس آنیلی تا آخرین کارکنان بپرسید که برناردسکی چقدر به تیم متعهد است همه خواهد گفت کاملا.