فابیو پاراتیچی، مدیر نقل و انتقالات باشگاه یوونتوس معتقد است شرایط پس از ویروس کرونا باعث خواهد شد تعداد کمتری از تیم ها بتوانند خریدهای بزرگی مانند پوگبا انجام دهند.

در مصاحبه او با اسکای اسپورت ایتالیا و به عقیده پاراتیچی، تغییراتی در سیستم مدیریت فوتبال ایجاد خواهند شد که سرآغاز آن از نظر او گسترش تبادل مستقیم بازیکنان خواهد بود.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – فابیو پاراتیچی به اسکای اسپورت گفت: ” من پیشنهادی ارائه نمی دهم، بلکه این تصور من درباره آینده است که بازار نقل و انتقالات فوتبال به بازار نقل و انتقالات NBA شباهت پیدا خواهد کرد”

” باشگاه ها قطعا با مشکلاتی روبرو خواهند شد و با توجه به کاهش درآمد، ما باید بیشتر خلاق و منعطف باشیم و از روش های جدید برای نقل و انتقالات استفاده کنیم. من انتظار دارم تبادل زیادی در آینده انجام شود؛ اگرچه واضح است که ما نمی توانیم کاملا از طرح NBA استفاده کنیم زیرا سیستم NBA سیستم بسته ای است”

” ما در آینده وام های گسترده تری خواهیم دید، مانند وام های دو ساله یا سه ساله. بعضی می گویند ما می توانیم فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را با همان ترکیب فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ آغاز کنیم، که این هم یکی از گزینه ها است.”

” همه می دانند که جهان در آینده شاهد گردش پولی کمتری خواهد بود. ما به صورت جهانی به دوران بسیار سختی وارد شده ایم و نتیجه آن نه فقط در فوتبال بلکه در همه جا احساس خواهد شد. به همین خاطر من فکر می کنم وام ها در آینده گسترش می یابند چرا که انسان ها در زمان عدم ثبات ترجیح می دهند خانه رهن کنند تا خانه بخرند.”

” من فکر می کنم اگر تبادل بازیکن بین ۱۲-۱۵ باشگاه برتر جهان انجام شود، ارزش نقل و انتقالات کم نخواهد شد. اما هنگامی که زمان خرید یک بازیکن باشد، مسئله متفاوت است و ما شاهد کاهش مبلغ پرداختی خواهیم بود.”

رونالدو؟

“کریستیانو بازیکن متفاوتی نسبت به دیگر بازیکنان است. او رشد دور از ذهن و فوق العاده ای در درآمد با خود ارمغان می آورد و نماینده برندی است که به اندازه برند یک باشگاه بزرگ است.”

پوگبا؟

“پل بازیکن بسیار خوبی است. ولی پرداخت میزان حقوقی که بازیکنی در سطح او در گذشته دریافت می کرد اکنون سخت تر است، یا حداقل می توان گفت تعداد باشگاه های کمتری برای پرداخت چنین مبلغی آماده هستند ”

ایگواین…

هنگامی که صحبت از ایگواین به میان آمد، پاراتیچی اظهار کرد: ” وقتی او به آرژانتین رفت، درباره مسائل شخصی بسیار نگران بود؛ او مردی حساس است. ما طرفدار او هستیم، او فصل فوق العاده ای در یوونتوس گدراند و ما امیدواریم که او بتواند یک سال باقی مانده از قراردادش را در یوونتوس بماند.”

تمدید قرارداد با دیبالا

پاراتیچی در ادامه از تمدید قرارداد دیبالا صحبت کرد:” ما در حال کار کردن روی تمدید قرار داد دیبالا هستیم. او بازیکنی است که ما می خواهیم سال های زیادی با یوونتوس بماند.”

بر اساس گزارش ها قرارداد دیبالا تا سال ۲۰۲۴ تمدید خواهد شد، در حالی که با افزایش قابل توجهی در میزان درآمد سالانه او تا ۱۰ میلیون یورو در سال همراه است.

از آنجا که بحث تبادل بازیکن بین یوونتوس و بارسلونا سرخط اخبار رسانه های ایتالیایی و اسپانیایی است، پاراتیچی نیز دیدگاه خود را درباره آن اینگونه بیان کرد: ” درباره پیانیچ- آرتور باید بگویم که باشگاه های بزرگ همواره با هم در حال مذاکره هستند. مذاکرات معمولا نه فقط درباره تبادل بازیکنان بلکه درباره چگونه جلو رفتن و پیشرفت انجام می شود. در حال حاضر نیز ما در حال مبادله آراء هستیم.”