امروز آمارها و حقایق موجود درباره ی هافبک های یوونتوس را مورد بررسی قرار می دهیم.

قلب بازی بیانکونری از میان میدان عبور می کند. و تعداد رهبران فعلی کاملا مشخص هستند (اگر چه بدیهی است، وقتی که صحبت از بخش های بازی، پاس ها و تملک توپ است، داده ها به همه ی بخش ها مربوط می شود.)

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – یوونتوس بیشترین صحنه ی بازی در سری آ را دارد، با حداقل ۱۰ پاس در بازی های فعلی خانگی (۴۶۱، تقریبا به طور متوسط ۱۸ تا در هر مسابقه)

یوونتوس بعد از ناپولی، دومین تیم برتر لیگ از لحاظ مالیک توپ است: در سه فصل گذشته ی خود در ناپولی، تیم مائوریتزیو ساری همیشه بهترین مالکیت توپ را در سری آ داشته است – درواقع یووه با ۵۹.۳% مالکیت توپ در فصل (۲۰۱۹-۲۰)، بهترین عملکرد خود را از فصل ۲۰۱۱/۱۲ داشته است.

یوونتوس همچنین بهترین درصد پاس های موفق در لیگ (۸۸%) را دارد.

فقط این نیست: یووه باز هم پس از ناپولی دومین تیم از نظر پاس های موفق (۱۸۳ ۱۳) و اولین تیم از لحاظ دقت پاس (۸۷.۷۵%) است.

عملکرد فردی

رودریگو بنتاکور شش پاس گل را به نام ثبت کرده است (در بین ۱۰ تیم اول سری آ)، درحالی که میرالم پیانیچ ۱۳۵ بازیابی توپ را داشته است (همچنین ۳۸ تکل)، درحالی که به طور کلی در مجموع ۳۴۲۹ پاس موفق میان پیانیچ، بنتاکور، رابیوت و متئودی ردوبدل شده است.

یک مثال: یووه – اینتر

آخرین مسابقه ایی که بیانکونری انجام داد به بیشتر از یک ماه پیش باز می گردد که در این مسابقه مقابل اینتر به میدان رفت. این یک مثال است که هافبک های یووه چگونه کار می کنند، از بازیابی توپ در خط دفاعی شروع می کنیم.

آرون رمزی در آن مسابقه برای بانوی پیر تعیین کننده بود، او یک گل و یک پاس گل به نام خود ثبت کرد.

پیش از او، آخرین بازیکن یوونتوس که توانست در یک بازی در مقابل اینترمیلان هم گل به ثمر برساند و هم پاس گل دهد فابیو کوالیارلا در مارچ ۲۰۱۳ بود. آرون برای اولین بار از اکتبر ۲۰۱۷ توانست در دو بازی پیاپی در لیگ گل زنی کند، که در موارد قبلی پیراهن آرسنال را به تن میکرد.

رمزی در این فصل سه گل در لیگ به ثمر رسانده است، آخرین بازیکن ولزی که عملکرد بهتری در یک فصل سری آ داشت ایان راش در فصل ۱۹۸۷/۸۸ بود. او ۷ گل برای یوونتوس به ثمر رساند.