نکاتی درباره آدرین رابیو

خبرنگار: نفیسه نیک بخت

با سلام و بهترین آرزوها برای شما در این دوران سخت و دشوار. شاید شما هم فکر کنید که نیمی از رویدادهای ورزشی انجام شده است. همه ما دلتنگ آن هستم. بنابراین حالا که وقت زیادی داریم، چرا نوشتن را شروع نکنیم؟ پس موضوع برای امروز: آدرین رابیو

جوان مو دم اسبی، بازیکنی قد بلند و چپ پا که کیفیت بدنی و جسمی را با تکنیک خوب ترکیب کرده است. او پاسوری خونسرد با قدرت حمایتی خوب که در فضای بسته خوب عمل می کند، در کنترل توپ عالی است و استاندارد و معقول تکل می کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران یوونتوس – رابیو جوان ۲۵ ساله که اصالتا اهل سنت موریس است، داستان زندگی بسیار جالبی دارد. او به عنوان مردی در این سن و سال با چالش ها و مخالفت های زیادی رو به رو بوده است. نکته جالب این است که مادر او نه فقط وکیل و مدیر برنامه او بلکه بازی کننده نقش مهمی در حرفه او است. او مراحل زیادی را گذرانده است؛ از قراردادهای بلاتکلیف، موافقت با حضور در رم، ارتباط با بارسلونا عبور کرده است و اکنون در یوونتوس کنار ما است.

در سال  ۲۰۰۷ و در سن ۱۲ سالگی، پدر رابیو سکته مغزی کرد و همه بدنش جز پلکهایش فلج شد. در سال ۲۰۰۸ او به تیم جوانان منچستر سیتی پیوست. در سال ۲۰۱۰ و در سن ۱۵ سالگی او به عضویت پاری سن ژرمن در آمد. در سال ۲۰۱۲ یک نیم فصل به صورت قرضی برای تولوز بازی کرد. او حدود هشت سال و تا سن ۲۳ سالگی ۲۵۰ بازی برای تیم بزرگسالان پاری سن ژرمن بازی کرد و توانست ۱۳ جام را با این تیم کسب کند.

رابیو در سال های اخیر توانسته است آمار دقت پاس ۹۱ درصدی، ۱.۷ تکل در هر بازی، ۱.۳ دریبل در هر بازی و میانگین نمره ۷ از ۱۰ در هر بازی را برای خود حفظ کند. با توجه به تجربه، سن، استعداد و آمار رابیو، او شانس بالایی برای موفقیت بیشتر دارد. او نسبت به برخی از بازیکنان حاضر و جوان تر، کمتر مستعد مصدوم شدن و تواناتر است. رابیو فقط یک نیم فصل در کنار یوونتوس بوده است و عادلانه است که به او فرصت داده شود. امیدوارم او بتواند در آینده به خوبی پتانسیل هایش را به نمایش بگذارد و هنوز بسیار زود است که بتوان درباره عملکرد او نظر منفی داد.