داستان های سیاه و سفید: مسیر ۵ می

خبرنگار: الناز لرکی

چهار بازی که مقدمه ایی برای اسکودتوی ۲۶ ام بود.

برای کسب این عنوان سه تیم در حال جنگیدن بودن (یوونتوس، لاتزیو و اینتر)، اما آخرین باری که شاهد همچین نبرد سخت و دشواری در بالای جدول بودیم، به فصل ۲۰۰۱/۰۲ برمیگردد. این یک دویدن سریع برای رسیدن به خط پایان بود که در روز آخر، شاهد بودیم که اینتر در مسیر پایان ظاهر شد، درحالی که یووه یک امتیاز عقب بود و رم با دو امتیاز پشت سر آن. اینکه چگونه به پایان رسید، برای همه شناخته شده است و احتمالا هیچ تاریخی بیشتر از این هواداران بیانکونری را احساساتی نمی کند: فقط کافیه که بگوییم ۵ می و بلافاصله احساسات عمیقی را برانگیخته می کنیم.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – در آن یکشنبه ما دیدیم که اینتر نه تنها مقابل لاتزیو در المپیکو بازنده بازی بود، بلکه آن ها توسط یووه نیز پشت سر گذاشته شدند، یووه ایی که اودینزه را ۲ بر صفر مغلوب خود ساخت. حتی اسکودتوی سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ هم در یک روز توسط یووه تسخیر شده بود: ۵ می. به هر حال چنین پیروزی از سال ۲۰۰۲ غیرقابل دسترس باقی مانده است، بخاطر اینکه غیرمنتظره ترین موقعیت ها و اتفاق ها، آن هایی هستند که بیشترین شادی ها را القا می کنند و برای مدت طولانی در حافظه ها می مانند.

در دستیابی به عدد ۲۶ افسانه ایی، سبقت نهایی از رقیب دیرینه ی خود، اینتر، تنها چیزی نیست که این پیروزی را فراموش نشدنی می کند. آنچه که یووه ی لیپی را خاص می کند راهی است که آن ها برای رسیدن به صدر جدول طی کردند، زمانی که ۵ مسابقه از رقابت ها باقی مانده بود. فقط با ۵ بازی مانده، بیانکونری نراتزوری را با شش امتیاز و رم را با سه امتیاز،دنبال می کرد. اتفاقی که افتاد اینگونه بود، قدم به قدم به کمک داستان هورا یوونتوس، که کارتهای گزارش از هر سفر را نیز ثبت کرده اند.


روز مسابقه ۳۰: پروجا ۰ – ۴ یوونتوس


پس از گذشت ۸ دقیقه، دیوید ترزگه بیانکونری را جلو انداخت. اما گل زنی به همینجا ختم نشد: دل پیرو موفق به گل زنی شد، همچنین درحالی که زنونی گل زنی کرد، اینتر در خانه مقابل آتلانتا امتیاز از دست داد.


روز مسابقه ۳۱: یونتووس ۱ – ۰ میلان


۱۲ دقیقه مانده تا سوت پایان مسابقه، نتیجه ی مسابقه در دل آلپی همچنان ۰-۰ باقی مانده بود. یووه مدام فشار وارد می کرد، اما زدن یک گل سخت بدست می آمد. با این وجود، هیچ فیلم درجه یکی بدون داشتن طرحی پر پیچ و خم وجود ندارد. و درنهایت این یک گل، گلی بود که کسب امتیازهای مهم را برای بیانکونری تضمین می کرد. شکاف میان بانوی پیر و رسیدن به اوج قله، همچنان بدون تغییر باقی مانده بود.


روز مسابقه ۳۲: پیاچنتزا ۰ – ۱ یوونتوس


همه چیز در آخرین لحظات مسابقه اتفاق افتاد: از احتمال وداع با رویای اسکودتو تا آغاز یک امید. ندود یکی از کسانی بود که به مراقبت از پیاچنزا می پرداخت، و با یک حمله از کناره ها سبب لرزاندن تور دروازه شد آن هم زمانی که فقط ۱۲۰ ثانیه به پایان مسابقه باقی مانده بود. همزمان، خبر تساوی کیه وو با اینتر از ورونا رسید.


روز مسابقه ۳۳: یوونتوس ۵ – ۰ برشا


نود دقیقه ایی که هیچ تغییری در جدول رده بندی ایجاد نکرد، قاتلان خود را برای به سیخ کشیدن رقیبان در آخرین یکشنبه آماده می کردند. اما در داخل اخبار، از قبل تاریخ وجود داشت. بخاطر اینکه یووه برشا را با یک پیروزی توقف ناپذیر ۵ بر صفر مغلوب ساخت، با یک هتریک توسط دیوید ترزگه و گل های الساندرو دل پیرو یک پیروزی تحسین برانگیز را به ارمغان آورد. این پیروزی یک پیش نیاز بود برای پیروزی در برابر اودینزه، درحالی که اینتر علامت فروپاشی و سقوط را در مقابل رم در آخرین روز رقابت ها نشان داد. نیمه ی اول آن ها برابر پیاچنتسا با تساوی ۱ بر ۱ به پایان رسید، اما آن ها در نیمه ی دوم پیروزی را مال خود کردند.