چه چیزی یک گل را تاریخی می کند؟ رتبه بندی گل از یک سال خاص، اینجاست

همه ی ما موافق هستیم که ۲۰۱۲ سالی بود که چرخه ی شگفت انگیز ما از آن آغاز شد. نه فقط بخاطر اینکه میزبان نخستین اسکودتای ما از هشت اسکودتوی پیاپی بود، بلکه به دلیل روشی کاملا استثنایی ک ما آن را تجربه کردیم.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – روز به روز، احساس رو به رشدی وجود داشت که به معنای چیزی عمیق تر از تجدید دیدار بسیار مهم یوونتوس با برنده شدن بود. حتی اگر هیچکس، حتی خوشبینانه ترین افراد، نمیتوانستد تصور این پیروزی های متوالی را که ما تجربه کرده ایم و همچنان آن را ادامه می دهیم، را داشته باشد. در پایان سال ۲۰۱۲، هورا یوونتوس یک لیست از ده گل برتر از گل های زده شده را گردآوری کرد. ویژگی هایی که سبب ساختن یک گل خاص است، چیست؟ البته که زیبایی به ثمر رساندن آن. اصالت بازی، و شاید، مشخصا بیشتر از آن، اهمیتی مقدس برای نتایج بازی. با در نظر گرفتن همه ی این عوامل، در اینجا لیستی از ۵ لحظه جمع آوری شده است.


فیورنتینا – یوونتوس ۰ – ۵ آندره پیرلو


بانوی پیر، لاویولا را در خاک خود با پیروزی سنگین ۵ بر صفر درهم کوبید، نتیجه آی تاریخی، که قبلا هرگز دیده نشده بود. شگفتی آن عصر به خوبی توسط آندره پیرلو نشان داده شد، کسی که با میرکو ووسینیچ همکاری میکرد. هافبک خود را با دروازه بان رو در رو می کند تا توپ را با یک لمس ظریف وارد دروازه کند. و به سادگی شناختن نام او، میدانید هر گلی که توسط پیرلو به ثمر برسد، یک حرکت جادویی است که با نبوغ او به گل تبدیل می شود.


یوونتوس – لاتزیو ۲ – ۱ الساندرو دل پیرو


شماره ۱۰ بیانکونرو ضربات ایستگاهی بی نقض زیادی را زده است و هر بحثی درباره ی آن، به یک تمرین آکادمیک تبدیل می شود. او شگفت آور ترین است، هرچند در آن شکی نیست. بخاطر اینکه دل پیرو تلاش کرد که خود را از کناره ها به محوطه ی جریمه برساند و مارکتی را فریب دهد و به خط دروازه برسد. این یک اغراق است اگر بگوییم – در نگاه خودمان – که آن لحظه ما میدانستیم که لیگ را برنده خواهیم شد؟


یوونتوس – رم ۴ – ۰ آرتورو ویدال


یک گل، یا حتی شاید دوتا. غیرممکن است که بخواهیم آن ها را از هم جدا کنیم، حتی به قیمت بزرگ نمایی ۵ تیم اول جدول، بازهم این عدد مقداری اضافه است. با گذشت ۴ دقیقه، ویدال خود را به توپ می رساند و از محوطه ی جریمه عبور می کند، حرکت او یک علامت کاملا واضح بود که یووه_رم قبلا در مسیری مشخص قدم گذاشته اند.  پس از گذشت ۴ دقیقه، این مرد شیلیایی یک شوت خیره کننده  زد که سبب شد به دومین گل خود چنگ بزند. چیزهای زیادی درباره ی ویدال در خاطرات ما از او باقی مانده است، اما یک اتاق باید ساخته شود، بخاطر اینکه این بازیکن پر سرعت سزاوار آن است که در آنجا باشد.


کالیاری – یوونتوس ۰ – ۲ میرکو ووچینیچ


تصاویر شاد زیادی از آن روز نمادین در ترست وجود دارد، روزی که ما سی امین عنوان قهرمانی خود را کسب کردیم. این ووچینیچ بود که به شروع جشن کمک کرد. حمله ی زود هنگام او در دقیقه ی ششم به جمعیت بیانکونری اجازه داد که نفسی آسوده بکشند.


یوونتوس – تورینو ۳ – ۰ کلودیو مارکیزیو


اولین دربی در استادیوم هرگز فراموش نخواهد شد، و به طرز جالبی، اولین گل میان این دو تیم در خانه ی جدید یوونتوس، توسط پسری بدست آمد که از زمان کودکی برای آن ها بازی کرده بود. جووینکو از سمت راست توپ را فرستاد، مارکیزیو خود را به آن رساند، شیرجه زد و توپ را به تور دروازه کوبید، او پس از به ثمر رساندن گل درحالی که میدوید و مشت خود را بر روی نشان یووه که روی سینه اش واقع شده بود، می کوبید، در شادی و جشن به سر می برد.