گفته های کیه‌لینی در مورد زندگینامه اش

خبرنگار: الناز لرکی

جورجو کیه‌لینی باور دارد که هم تیمی سابقش مریخی بودند، او کسی است که افق های شما را گسترش می‌داد.

کاپیتان یوونتوس قرار است این ماه زندگینامه ی خود را منتشر کند و تمام درآمد حاصل از آن را به خیریه اهدا کند. در این بخش، او از آندرا پیرلو هم تیمی سابق خود و آتزوری بازگویی می کند، کیه‌لینی اعتقاد دارد پیرلو فراتر از این جهان است.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – کیه‌لینی توضیح می دهد: “این که ما پیرلو را از راه دور یا در تلویزیون ببینیم یک چیز است و اینکه او را در زمین دنبال کنیم چیز دیگر. او افق های شما را گسترده تر میکند، او یک موجود مریخی است که همه چیز را خاص تر می کند.”

“البته آندرا مجبور است برای مربیگری به زمین باز میگردد بخاطر اینکه او نمیتواند انتظار داشته باشد که بازیکنانش پشت سر‌خود چشم داشته باشند همانطور که او داشت.”

راموس بهترین مدافع جهان است

جورجو کیه‌لینی معتقد است که سرخیو راموس بازیکن رئال مادرید، بهترین مدافع جهان است. بخش جدید زندگینامه ی کیلینی در مجله ی AS اسپانیا منتشر شد.

“او بهترین مدافع جهان است، بقیه می گویند او عجول است، اصلا تاکتیکی نیست، در هر فصل تیم ۸ تا ۱۰ گل بخاطر اشتباهات او دریافت می کند، او بازیکنی تکنیکی است و میتوانست یک مهاجم باشد، که دقیقا این برخلاف من است. با این حال او دو مشخصه دارد که تقریبا هیچکس ندارد.”

“او میداند چگونه در بازی های بزرگ تعیین کننده باشد، با مداخلاتی که فراتر از منطق اش انجام میدهد سبب آسیب زدن می شود‌. آن حرکت راموس در فینال چمپیونز لیگ ۲۰۱۸ بر روی صلاح، ضربه ایی استادانه بود.”

“او همیشه می گوید که آن کار را از قصد نکرده، با دنبال کردن او و اجازه ندادن برای ادامه ی حرکت، او ریسک شکستن بازوی رقیب خود را پذیرفت.”

“قدرتی که او فقط از طریق حضورش منتقل می کند باورنکردنی است، بدون راموس، بعضی از بازیکنان بزرگ مانند واران، کارواخال و مارسلو مانند پسرهای مدرسه ایی بنظر می رسند. آن ها ناگهان عقب نشینی می کنند. رئال مادرید به تیمی بدون دفاع تبدیل می شود‌.”

“با او در برنابئو، شما میتوانید مطمئن باشید که اسپانیایی ها از آژاکس با سه گل شکست نمی خورند. من حاضرم روی این شرط ببندم.”

اگر من در تعطیلات نبودم، کونته نمی رفت

جورجو کیلینی معتقد است که اگر او در تعطیلات نبود، آنتونیو کونته باشگاه یوونتوس را در آن تابستان ترک نمی کرد.

در آخرین بخش از زندگینامه ی جورجو به نام “من، جورجو” کاپیتان یوونتوس بازگو می کند که آنتونیو کنته دقیقا ۲ روز پیش از شروع پیش فصل در سال ۲۰۱۴ باشگاه را ترک ‌کرد.

کیلینی نوشته بود: “من فکر‌میکنم کونته به این دلیل باشگاه را اینگونه ترک کرد‌ چون نگهبان قدیمی آن جا نبود.”

او به خط دفاعی و دروازه بانی اشاره می کند که شامل خود او، لئوناردو بونوچی، آندرا بارتزالی و جیجی بوفون می باشد‌.

“ما در تعطیلات تمدید شده پس از جام جهانی برزیل به سر می بردیم، او هیجان زده بود و تنها چند لحظه طول کشید تا در نهایت همه چیز خراب شود.”

“آنتونیو دارای شخصیتی مهیج و آتشین بود، اما من اعتقاد دارم که اگر همه ی ما آنجا بودیم، او می ماند. او می بایست ماه می همان سال باشگاه را ترک می کرد، که این زمان پایان مناسب تری برای به اتمام رسیدن حضور او در باشگاه بود‌.”

“کونته یکی از بزرگ ترین هاست، اما او خون شما را خشک می کند، او همه چیز را بدست آورده بود و به پایان راه رسید، دقیقا مانند همان کاری که آلگری سال گذشته با ما کرد‌.”

“این پایان بیشتر برای کنته بود تا یوونتوس. او تصمیم گرفته بود که عاشق یوونتوس بماند، اما پس از دو ماه حال و هوای او تغییر کرد زمانیکه بازیکنان کلیدی او قادر نبودند که تصمیمی بگیرند. اگر لئو، آندریا، جیجی و من آنجا بودیم به او اجازه ی رفتن نمی دادیم.”

“اتفاق خاصی رخ نداد، نه بحث و جدلی و نه درگیری فیزیکی با آندریا آنیلی، البته که نباید رخ میداد. این فقط پایان اتفاقات شیرین همراه او بود، دقیقا مانند بپه موراتا و آلگری.”