سری آ با پروتکل های پزشکی موافقت کرد

خبرنگار: الناز لرکی

پس از موافقت دولت ایتالیا و لیگ با پروتکل های پزشکی، به برگزاری تمرینات گروهی در سری آ چراغ سبز نشان داده شده است.

وینچنزو اسپادافورا، وزیر ورزش ایتالیا تایید کرد که دولت تصمیم خود را برای ادامه ی لیگ در تاریخ ۲۸ می (۸ خرداد) خواهد گرفت.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – طبق گزارشت منتشره پروتکل های جدید توسط سری آ، انجمن پزشکان باشگاه ها، انجمن بازیکنان و بقیه ی انجمن ها مورد توافق قرار گرفته است. تغییر پروتکل های موجود این معنی را خواهد داد که به جای عقب نشینی از تمرینات به مدت ۱۵ روز، از ابتدا تست های تشخیصی انجام شود. لا رپوبلیکا گزارش کرده است که دو نمونه برداری در ۲۴ ساعت اول انجام خواهد گرفت و در ادامه هر ۴ روز یکبار تست ها با آزمایش خون همراه خواهد شد. پروتکل قبلی بیان کننده وجود ویروس کرونا بود و در صورت مثبت بودن آن کل تیم به مدت ۱۵ روز قرنطینه میشدند، اما اکنون این شرایط تغییر یافته است و در صورت مثبت بودن آزمایش یک بازیکن، او قرنطینه را به صورت جداگانه خواهد گذراند و بقیه ی تیم می تواند به تمرین خود ادامه دهد، البته با آزمایش های بیشتر.

اسپادافورا گفت: “این خبر فوق العاده ایی به نظر می رسد، بنابراین جلسات تمرینی را می توان از سر گرفت. فدراسیون فوتبال ایتالیا آماده ی بررسی اولین پیشنهاد بود. همچنین درمورد مدت قرنطینه و ایزوله ی هر بازیکنی که آزمایش او مثبت اعلام شود شفاف سازی صورت گرفته است. یکبار دیگر، این بسیار مهم است که نمونه برداری از عموم مردمی که به آن نیاز دارند گرفته نشود. ما توانستیم در مورد قرنطینه به توافق برسیم به همین علت این موقعیت به طور کلی بهبود یافته است و همین مطلب به ما امکان می دهد که قوانین را مرور کنیم. این درست است در دوره ای که همه ی ایتالیایی ها شروع به کاهش دوران قرنطینه کرده اند، به فوتبال نیز اجازه داده شود که در امنیت از سر گرفته شود. تا ۲۸ می، ما قادر خواهیم بود تا تصمیم بگیریم که در چه تاریخی سری آ می تواند از سر گرفته شود، البته اگر بتوان آن را دوباره از سر گرفت. من برای یک جلسه در ۲۸ می با گابریل گراوینا رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا، پائولو دال پینو رئیس لیگ سری آ و دیگر اجزا در مکاتبه خواهم بودم. آن زمان ما آمار را بررسی خواهیم کرد و در این صورت می توانیم تصمیم بگیریم. به طور موقت تاریخ تعیین شده برای بازگشایی سری آ، ۱۴ ژوئن می باشد.”