دولت ایتالیا تایید کرد که بازی های جام حذفی ایتالیا می تواند از ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) و بازی های سر ی آ نیز از ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) از سر گرفته شود.

ایتالیا در دومین مرحله ی پاسخ دهی به ویروس همه گیر کرونا می باشد و بازیکنان به تمرینات فردی و گروهی بازگشته اند، گام بعدی میتواند بازگشت رقابت ها باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – وینچنزو اسپادافورا وزیر ورزش ایتالیا به RAI گفت: “ما درحال بررسی دو تاریخ ممکن برای شروع رقابت های سری آ هستیم، این تاریخ ها ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) یا ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) می باشند.”

وی ادامه داد: “برای ادامه ی فصل پروتکل هایی ارائه شده است که بسیار به پروتکل های قبلی که برای تمرینات گفته شده بود شباهت دارد. روز پنجشنبه ما برای ادامه ی فصل تصمیم خواهیم گرفت و اگر قرار بر ادامه ی آن بود زمان آن را تعیین خواهیم کرد.”

اسپادافورا افزود: “در آلمان، اسکای برای پخش نوعی برنامه به صورت زنده موافقت کرده است، ما هم باید این برنامه را در ایتالیا در نظر بگیریم تا از تجمع هواداران مقابل درب های ورزشگاه جلوگیری کنیم. این مسائل اضطراری بعضی از موضوعات بحرانی را در جهان فوتبال نشان داده است و ما با اصلاحات کلی رو به رو خواهیم شد که قبل از به پایان رسیدن تابستان رخ خواهند داد. بعضی از آن مسائل شامل اجازه دادن به بازیکنان زن فوتبالیست می باشد، که به ورزشکاران حرفه ایی تبدیل شوند.”

به تایید دولت ایتالیا و سازمان لیگ سری آ، بازیهای مرحله نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا نیز در ماه ژوئن برگزار می شود.

بازی های جام حذفی در آخر هفته ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) برگزار می شود و این در حالی است که سری آ می تواند از ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) از سر گرفته شود.