سی و پنج سال بعد، به یاد هیسل

خبرنگار: الناز لرکی

 سی و نه نفر در ۲۹ می ۱۹۸۵ در شهر بروکسل در گذشتند، ما این روز را گرامی میداریم و کلمه ی هیسل را هرگز فراموش نخواهیم کرد.

سی و پنج سال از آن حادثه می گذرد، خاطره ی کسانی که در آنجا بودند، آن کسانی که از تلویزیون بازی را تماشا کرده بودند و حتی آن کسانی که آن زمان به دنیا نیامده بودند، همه ی آن ها واقعیت های تاریخ را میدانند و آگاه هستند که این چیزی است که احساسات همه را بیدار می کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – در آن روز خورشید در آسمان بروکسل می درخشید و همانطور که آخرین پرتوهای خود را به میدان می تاباند، یک اتفاق غیرقابل تصور روی سکوهای ورزشگاه رخ داد… قبل از آنکه مسابقه ی فینال چمپیونز لیگ میان یووه و لیورپول آغاز گردد، یک تراژدی صورت گرفت. این فقط در چند لحظه اتفاق افتاد: فرار دسته جمعی و رقابت برای فرار، دیواری که فرو ریخت… و وحشت.

سی و نه نفر آن شب در بروکسل از دنیا رفتند، که تقریبا بیشتر آن ها ایتالیایی بودند و جوان ترین آن ها تنها ۱۰ سال سن داشت. ما امروز را مانند هر روز به یاد آن ها گرامی میداریم و یاد و رنج خود را به آن ها اختصاص می دهیم. گرچه سال ها از آن ماجرا می گذرد، اما این کلمه همچنان در ما زنده است و احساس ما برای آن عوض نخواهد شد: درد.

به یاد هیسل.