یادبود قربانیان فاجعه ی هیسل

خبرنگار: الناز لرکی

۳۵ سال بعد از تراژدی بروکسل، روز طولانی به مناسبت بزرگداشت آن ها به همراه چراغانی سنتی به یاد قربانیان هیسل که در مولی آنتونی لاییانا در تورین به نمایش گذاشته شد خاتمه یافت.

“+ ۳۹ احترام” چراغانی شده توسط موله در تورین، یک روز طولانی دیگر به یاد فاجعه ی هیسل اختصاص یافت.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – به مانند هر سال در روز ۲۹ می، سران یوونتوس در چند برنامه که به مناسبت گرامی داشت و نشان رویداد هسیل برگزار شده بود شرکت کردند.

امروز صبح در استادیوم کینگ بودوئن در بروکسل که در گذشته نام آن هیسل بود “۳۵ امین بزرگداشت فاجعه ی هیسل” برگزار شد. باشگاه یوونتوس یک نامه ی یادبود از طرف رئیس آندریا آنیلی به همراه دسته گل هایی خطاب به شهردار فیلیپه کلوزه که در این مراسم حضور داشت ارسال کرد. همچنین سفیر ایتالیا در بلژیک، النا بازیل، نماینده ورزش در بروکسل، بنو هلینگز و مارتین شرمن سفیر بریتانیا در بلژیک، در این مراسم شرکت کردند.

بعد از ظهر، رئیس لولیانا بودناری و مدیر کمیته ی “برای فراموش نکردن هیسل” به مناسبت یادبود در رجو امیلیا در مقابل بنای یادبود قربانیان همدیگر را ملاقات کردند تا پیغامی برای همدردی و ادای احترام با خانواده های درگذشتگان بخوانند.

سران باشگاه همچنین در مراسم یادبود در گرولیاسکو در “باغ قربانیان هیسل” و در چراسکو بنای یادبود مختص درگذشتگان واقع در باغ های مدونا دله گرزی که در سال ۲۰۱۶ افتتاح شده بود حضور داشتند. الساندرو سیانو دروازه بان زیر ۲۳ ساله های یوونتوس نیز در هردو مراسم شرکت کرد.

سرانجام، باشگاه هواداران یوونتوس دکتر گرولیاسکو “السیو و ریکاردو”، مفتخر بود تا در یک جشن همراه با شهردار گرولیاسکو،روبرتو مونتا، و نماینده ورزش، گابریل بوریو، از قربانیان هیسل یاد کند.