رونالدو اولین مرد میلیارد دلاری فوتبال

خبرنگار: الناز لرکی

رونالدو اولین فوتبالیستی است که توانسته در طول دوران حرفه ایی خود ۱ میلیارد دلار بدست آورد. درحالی که او همچنان به بازی کردن ادامه میدهد، اکنون سومین ورزشکاری است به این عنوان رسیده است.

طبق گزارش مجله ی فوربز رونالدو ۱۰۵ میلیون دلار طی یک سال گذشته بدست آورده و این رقم او را در آستانه ی دارایی بیش از میلیارد دلار قرار داده است. او اکنون پس از تایگر وودز و فلوید می ودر به سومین ورزشکاری تبدیل شده است که در طول دوران بازی خود به این مقدار دست یافته است.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – این پدیده ی پرتغالی در طول ۱۷ سال دوران حرفه ایی خود توانسته ۶۵۰ میلیون دلار کسب کند و انتظار می رود که با رقم فعلی قرارداد وی با یوونتوس به مبلغ ۷۶۵ میلیون دلار برسد.

رونالدو از قرارداد فعلی خود با نایکی سالانه بیش از ۲۰ میلیون دلار دریافت می کند. پس از قرارداد مادام العمر وی با نایکی در سال ۲۰۱۶، او پس از مایکل جردن و لبرون جیمز به سومین ورزشکاری تبدیل شد که به این موقعیت رسیده است.

رونالدو در کنار حرفه ی خود یک برند تجاری به نام CR7 را تاسیس کرده است که این نام تجاری سبک زندگی وی را در بر میگیرد و شامل یک برند لباس زیر، تولید کفش، عطر و لباس جین می باشد و اکنون او با شراکت با گروه هتل پستانا قصد افتتاح اولین هتل خود را در شهر خود (فونچال، مادیرا) دارد.