شروع مجدد با ساری

خبرنگار: الناز لرکی

سرمربی یوونتوس چند روز پیش از بازگشت به میدان، درباره ی چگونگی نزدیک شدن آن ها به بازگشت به زمین صحبت کرد.

بازگشت به میدان پس از سه ماه، آقای ساری درباره ی تجربه ی تیم یوونتوس طی هفته های اخیر در این دوره ی خاص می گوید.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – ساری درباره ی آمادگی تیم می گوید: “هیچکدام از عوامل باشگاه نمی دانند که در این لحظه تیم در کدام مرحله از آماده سازی قرار دارد، چون ما دچار دوره‌ای بی سابقه و بیش از حد معمول شدیم. معمولا بازیکنان حتی در تعطیلات هم فعال هستند اما در این دوران آن ها به جز فعالیت های جزئی در خانه، به مدت شصت روز وقفه داشتند. این دوران خاصی است که به ما اطمینان خاصی نمی دهد چون ما بازی دوستانه نداشتیم. من از آنچه که این روزها در تمرینات دیدم راضی هستم اما پاسخ دهی در یک مسابقه متفاوت است.”

چگونگی کار ما

ساری گفت: “از آنجا که ماهیچه ی بازیکنان تحلیل رفته است خطر مصدومیت بالا است. ما درحال انتخاب سیستم افزایش بار هستیم اما سبک تر از آنچه که ما معمولا در تابستان انجام می دادیم. از آنجایی که نتوانستیم تماس های مقدماتی بزرگی برقرار کنیم، مجهول بعدی، فصل بعد خواهد بود.”

یک چالش باز

ساری درباره ی بازی با میلان اظهار کرد: “ما خوش شانس هستیم به سمت سه هدف حرکت می کنیم که به صورت جداگانه بازی می شوند: این می تواند برای ما مفید باشد تا بتوانیم بهتر تمرکز کنیم. جام حذفی ایتالیا؟ آث میلان امسال برای ما همواره دردساز بوده است، نتیجه ی بازی اول چیزی را برای ما تضمین نمی کند پس این یک بازی باز خواهد بود.”

این دوره ی منحصر به فرد

“هر بازیکنی این دوره ی خاص را به روشی متفاوت تجربه کرده است، هرچند با توجه به آنچه که رخ داد آن روز ها برای استراحت نبوده، بلکه با استرس همراه بوده است. اکنون نکته این است که متوجه شویم انگیزه های درونی هرشخص چیست.”

بازی پشت درهای بسته

“بازی پشت درهای بسته احساس خوبی ندارد اما قدرت یک تیم در دانستن چگونگی دوری از شرایط محیطی نهفته است. حتی در یک سطح موزون هم شرایط می تواند تغییر کند و غیبت مردم می تواند همه چیز را تغییر دهد.”

نظر ساری درباره ی کریستیانو و پائولو

“رونالدو از نظر جسمانی در سطح خوبی قرار دارد، او از نظر منطقی فاقد احساسات درون زمین است اما عملکرد او در تمرینات خوب می باشد و این چیز خوبی است بخاطر اینکه هدف ما برای سه ماه آینده به وسیله ی او می گذرد.”

دیبالا؟

“او یک بازیکن پدیده است. نکته این است که او و کریستیانو در زمین همزیستی داشته باشند چون گذاشتن آن ها کنار هم کار ساده ای نیست. اما زمانی که دو بازیکن از کیفیت خوبی برخوردار هستند و می توانند در هر لحظه تفاوت ایجاد کنند، بقیه ی تیم خود را وفق می دهند. خوب است که از این نوع دشواری داشته باشید.”

نگاهی به میانه ی میدان

“پیانیچ بهتر از گذشته شده است. او باید باور کند که بازیکن بزرگی است و می تواند که در یک یا دو بازی اشتباه کند اما بعد از آن سر خود را بالا بگیرد و اعتماد به نفس و اعتقاد خود را از دست ندهد. او دوران خوبی داشته است و در تمرینات او را سر فرم می بینم. خدیرا یک فوتبالیست و یک انسان قابل اطمینان و باهوش می باشد. بدیهی است که او نمیتواند در صدر باشد اگر چه او رشد زیادی داشته است اما یک مربی نمیتواند بدون او کاری انجام دهد. درحال حاضر برای من پنج تعویض یک تصمیم درست می باشد و این به رشد ما کمک خواهد کرد.”

اسکودتو؟

“در این موقعیت ما نمیتوانیم درمورد اسکودتو صحبت کنیم، از دست دادن امتیاز ریسک بزرگی برای همه محسوب می شود. مورد مهم به پایان رساندن فصل می باشد و اگر وضعیت بهداشتی اجازه دهد، ما پروتکل ها را مرور و از قرنطینه اجتناب می کنیم تا بتوانیم چمپیونز لیگ را به پایان برسانیم.”

و در مقابل لیون…

ساری درباره ی اینکه آیا بهتر است که بعد از ۵ ماه بی تحرکی مسابقه دهند یا پایان یک چرخه ی طولانی، اینگونه گفت: “من براساس تجربه می گویم که بازی بعد از یک دوره ی طولانی بی تحرکی هیچگونه عواقب فوری ندارد.”