پرسش و پاسخ های پیش از بازی یووه-میلان

خبرنگار: الناز لرکی

سرانجام فوتبال ایتالیا این هفته از سر گرفته می شود و یوونتوس میزبان میلان در رقابت های کوپا ایتالیا خواهد بود.

ما سوالات شما را از متئو سانتانژگلو، روزنامه نگار و طرفدار میلان، پرسیدیم.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – سوال اول. کدام قوی تر است: یوونتوس حال حاضر یا میلان ۱۹۹۳/۹۴؟ میلان در فصل ۱۹۹۳/۹۴ به رهبری فابیو کاپلو با در نظر گرفتن خیلی موارد، یکی از بهترین ها در تمام دوران هاست.

روسونری درحالی قهرمان ایتالیا شد که در ۳۴ بازی، ۳۶ گل به ثمر رسانده بود. سپس آن ها در فینال جام اروپا به مصاف بارسلونا که در آن زمان تحت هدایت یوهان کرایوف بود، رفتند و ۴ بر صفر به برتری رسیدند. همچنین آن ها بازیکنانی چون مارکو ون باستن، جیان لوئیجی لنتینی، فرانکو بارسی و الکساندرو کاستاکورتا را به دلیل مصدومیت یا محرومیت در اختیار نداشتند. قصد بی احترامی به یوونتوس و این سلسله ایی که آن ها طی این سال ها ساخته اند را ندارم، اما برای من این نزدیک نیست.

۲٫ اثر ایبرا بر روی میلان؟ (به نظر شما خرید او ارزشش داشت؟)

این یک خرید موفقیت آمیز بود. در ظاهر ممکن است که باتوجه به شرایط فعلی آن ها اینگونه بنظر نرسد اما این یک تزریق فوری قدرت و رهبری یک ستاره به بازیکنان جوان تیم بود. تمرین با شخصی که یک برنده ی متوالی بوده و یک قهرمان مانند ابراهیموویچ به صورت روزانه، روی چندین بازیکن اثرگذار بوده است و او بازیکنانی است که به بازیکنان اطراف خود برای بهتر شدن کمک می کند.

۳٫ احساست درمورد آمدن رالف رانگنیک به میلان؟ (و احتمالا بیرون راندن مالدینی؟)

رزومه و موفقیت های رالف رانگنیک در آلمان نشانگر وی هستند. اینکه او چگونه تیم هایی مانند شالکه، هوفنهایم و لایپزیگ را برای یک فوتبال زیبای هجومی و پرورش استعداد و ساخت تیم براساس یک فلسفه ی خاص متحول کرد، شاید این چیزی باشد که میلان به آن نیاز دارد؛ آن یک انقلاب است.

به هرحال چیزی در من وجود دارد که دوست دارد مالدینی بماند. علاوه بر این او فردی مقدس است و تمام زندگی خود را صرف خدمت به باشگاه کرده است، بعضی از بازیکنان که او در تابستان گذشته پیشنهاد داد، مانند تئو هرناندز و اسماعیل بن ناصر، درحال حاضر به عنوان عضو کلیدی تیم محسوب می شوند. من مایل هستم که اگر راهی وجود داشته باشد رنگنیک و مالدینی با یکدیگر همکاری کنند.

۴٫ جز ۴ تیم برتر شدن در این فصل غیرممکن بنظر می رسد، قهرمانی در کوپا ایتالیا کافی ست که این فصل یک فصل موفق نامیده شود؟

نه این کافی نخواهد بود. پس از، از دست دادن رتبه ی چهارم بخاطر یک امتیاز در فصل گذشته، هدف ما رسیدن به رتبه ی چهارم بود. آن ها موفق به انجام این کار نشدند پس این دشوار است که این را موفقیت در نظیر بگیرید.

۵٫ نظرت درباره ی میلان به صورت کلی و احساست نسبت به اینکه میلان کی می تواند به جایگاهی که به آن تعلق دارد بازگردد؟ انگار که در این سال های اخیر میلان متوقف شده است.

حق با شماست. برای سالها میلان توقف زیادی داشته است. اکنون زمان آن است که شاهد پیشرفتی پایدار و بازگشت به قله ی فوتبال ایتالیا باشیم. میلان دارای چندین بازیکن واقعا قدرتمند می باشد که می توانند به تیم خدمت کنند اما آن ها باید یک سرمربی خوب استخدام کنند که راه حل واقعی را روی نیمکت داشته باشند و آن مربی بتواند به بازیکنان و هواداران اعتماد به نفس القا کند.

این ممکن است یک یا دوسال زمان ببرد تا میلان دوباره به تیمی رقابتی تبدیل شود. با انتخاب یک مدیریت مناسب این کار سختی نیست که روسونری به عنوان یک رقیب بزرگ بازگردد. اما ما نمیتوانیم یک قدم جلوتر یا دو قدم عقب تر را اینجا ببینیم، پیشرفت مهم است.

۶. در مواجهه با بازسازی مجدد میلان، آیا پروژه ی پیشرفت میلان مدام به تعویق افتاده است که مانع پیشرفت میلان شده یا عدم حضور افراد توانمند دلیل آن می باشد؟ یا هردوی آن؟

شکست های میلان و جایگاه فعلی میلان نتیجه ی تصمیم گیری بد و تصمیم گیران بد می باشد. اکنون باید اشتباهات گذشته مورد اصلاح قرار بگیرد و باشگاه از نو ساخته شود که احتمالا با یک چشم انداز از بردن تنظیم می شود، و داشتن یک مربی با کیفیت و بازیکنانی که شایسته ی این پیراهن هستند.

۷. پیش بینی سخت است اما اگر رنگنیک به تیم بیاید، کدام بازیکنان به عنوان مهره ی اصلی باقی می مانند؟

جیان لوئیجی دوناراما، آلسیو رومانولی، اسماعیل بن ناصر، تئو هرناندز، آنته ربیچ و رافائل لیائو. این به این معنا نیست که بقیه ی بازیکنان نمی توانند به عنوان مهره ی کلیدی استفاده شوند. افرادی مانند لوکاس پاکیتا، هاکان چالهان اوغلو و فرانک کسیه باید تعلق خود را ثابت کنند.

۸٫ آیا جیجی دوناروما قرارداد خود را تمدید می کند؟

بله، به اعتقاد من او یک قرارداد کوتاه مدت را با باشگاه امضا می کند.

۹. بنظر تو چرا میلان در سال های اخیر نتوانسته است که به سمت موفقیت صعود کند؟ عوامل موثر چیست؟

در بالا به این موضوع اشاره کردم. مدیریت بد، تصمیم گیری های ضعیف درمورد استخدام مربیان و ترکیب نامناسب بازیکنان.

۱۰. نظرت درباره ی تخریب میراث ایتالیا یعنی سن سیرو و طرح های جدید چیست، آیا مورد پسند شما می باشد؟

به همان اندازه که من عاشق سن سیرو هستم و برای باشگاه مهم می باشد، این استادیوم برای شهر میلان و فوتبال هم به عنوان یک عرصه ی تاریخی می باشد اما واقعیت تلخ آن است که در بازی های مدرن برای باشگاه های بزرگی مانند میلان و اینتر ایده آل نمی باشد.

باشگاه های دارای قدمت باید از تاریخ غنی، فرهنگ و موفقیت های خود برای ادامه دادن به رشد و سازگاری در زمان جاری بهره ببرند. همه ی ما از مزایایی که یوونتوس به عنوان صاحب استادیوم خود بدست آورده است آگاهیم و متاسفانه این چیزی است که هواداران میلان باید به نوستالژی و دلتنگی خود ترجیح بدهند.

درمورد طرح ها، من باید به موارد ارائه شده نگاه بیشتری بیندازم. از آنجا که من میدانم و دیده ام، فرصت های تجاری برای کسب درآمد و تقویت اقتصاد باشگاه وجود دارد ضمن اینکه زمین اطراف استادیوم می تواند چیزی بیشتر از یک مکان برای تماشای یک فوتبال ساخته می شود.

۱۱. ترکیب یووه-میلان از تیم فعلی؟

دوناروما، کوادرادو، دلیخت، رومانولی، ساندرو، کیسه، بنتانکور، بن ناصر، دیبالا، ربیچ، رونالدو.

۱۲. پیش بینی شما از نتیجه ی این بازی؟

۳-۱ به نفع یوونتوس