نگاهی به حریف: میلان

خبرنگار: الناز لرکی

بازی برگشت کوپا ایتالیا

بازی رفت نیمه نهایی کوپا ایتالیا میان میلان و ویونتوس با تساوی ۱-۱ به پایان رسید که در آخرین دقایق آن بازی رونالدو با یک ضربه از روی نقطه ی پنالتی یک گل مهم خارج از خانه به ثمر رساند.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – یوونتوس در آن بازی نسبت به حریف خود مالکیت توپ بیشتری داشته است (۶۲.۵% در برابر ۳۷.۵% میلان)، دقت پاس بیشتر نسبت به میلان(بیانکونری ۸۹.۳% دقت پاس در مقابل ۸۳.۲% دقت پاس روسونری)، و همچنین مالکیت بیشتر میدان (۵۵% در مقابل ۴۵%).

با وجود این ها، میلان به خاطر شوت های بیشتری که به سمت دروازه زده است، خطرناک تر محسوب می شود و همچنین آن ها با دقت بسیار زیادی از عرض به سمت جلو بازی می کنند.

در مسابقه ای که در سن  سیرو برگزار شد، آث میلان برای بانوی پیر دردسر ساز شده بود (همانطور که در بالا مشاهده شد): کیایر با دور زدن خط میانی یوونتوس توپ های بلند ارسال می کرد. ابراهیموویچ آن را به سمت ربیچ هدایت کرد که او هم بلافاصله در عمق حمله کرد و با بوفون تک به تک شد اما دروازه بان یوونتوس به خوبی توانست فضا را ببندد و از خوردن گل جلوگیری کند.

برای بازی برگشت در تورین، بیانکونری از نبود چند بازیکن مهم میلان سود می برد؛ از جمله ی آن بازیکنان زلاتان ابراهیموویچ می باشد، که اغلب مواقع حضور وی در زمین ضروری می باشد، همچنین چالهان اوغلو در خط میانی و تئو هرناندز آماده، که در سن سیرو اخراج شد، غایبین بازی برگشت در تورین می باشند.