یووه-میلان در کوپا ایتالیا

خبرنگار: الناز لرکی

فکت های مربوط به آمار بازی برگشت کوپا ایتالیا

در جام: ۲۷ امین بازی یووه-میلان در کوپا ایتالیا امشب برگزار خواهد شد، که این تقابل شامل ۱۱ پیروزی برای بیانکونری، ۷ پیروزی برای روسونری و ۸ تساوی می باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس –  شکست نخوردن یووه از میلان از سال ۱۹۸۵: آث میلان از سال ۱۹۸۵ موفق به شکست یوونتوس در کوپا ایتالیا نشده است ( که آن بازی ۱ بر صفر به نفع روسونری در یک چهارم پایانی بوده است): پس از آن در کل ۱۳ بازی میان این دو تیم برگزار شده است که یووه در ۸ بازی به برتری رسیده است و ۵ مسابقه با تساوی میان دو تیم به پایان رسیده است.

نیمه نهایی: در ۸ بازی برگزار شده میان یووه و میلان در مرحله ی نیمه نهایی کوپا ایتالیا، روسونری تنها موفق به پیروزی در اولین بازی میان این دو تیم شده است ( ۲-۱ در بازی برگشت در ژوئن ۱۹۶۷). آن ها دیگر نتوانسته اند که در ۷ بازی بعدی موفق به پیروزی شوند.

جام در خانه: در ۱۳ بازی آخری که در خانه مقابل میلان انجام شد، بیانکونری در شش مسابقه و میلان در چهار مسابقه توانستند پیروز شوند و سه بازی هم با تساوی به پایان رسیده است.

روسونری: آث میلان تنها یک بازی برگشت در مرحله ی نیمه نهایی را توانسته پیروز شود که آن هم در سال ۱۹۹۰ بوده است، پس ازآن روسونری ۶ شکست و ۴ تساوی متحمل شده است.

مشخصات فینال جام: یوونتوس درحال حاضر رکورد بیشترین حضور در فینال کوپا ایتالیا را دارد (۱۸ فینال) و پس از آن رم با ۱۷ فینال. همچنین اینتر در رتبه ی سوم و میلان در رتبه ی چهارم قرار دارند، این دو تیم به ترتیب ۱۳ و ۱۲ فینال را تجربه کرده اند.

جیجی و میلان: جیانلوئیجی بوفون در ۸ بازی اخیری که در مقابل میلان درون دروازه بوده، ۶ گل دریافت کرده است، از جمله بازی رفت نیمه نهایی کوپا ایتالیا در این فصل می باشد.

ربیچ: آنته ربیچ در ۴۲% از ۱۹ گل به ثمر رسیده ی میلان در همه ی مسابقات برگزار شده در سال جدید موثر بوده است. همچنین ۷ گل زده به ثمر رسانده است، از جمله بازی رفت نیمه نهایی کوپا ایتالیا.