آمار مربوط به فینال کوپا ایتالیا

خبرنگار: الناز لرکی

آمار و فکت های مربوط به بازی امشب در فینال کوپا ایتالیا در مقابل ناپولی!

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – این آمار به شرح زیر می باشد:

تقابل دو تیم

یوونتوس و ناپولی در مجموع در ۱۶۸ بازی مقابل هم قرار گرفته اند، که بیانکونری در ۷۸ بازی و ناپولی در ۳۸ بازی به پیروزی رسیده اند و ۵۲ بازی با تساوی میان دو تیم به پایان رسیده است. تنها یک بازی از ۱۴ بازی اخیر این دو تیم با تساوی به پایان رسیده است. (۱-۱ در سال ۲۰۱۷).

در جام

در جام حذفی یووه و ناپولی ۱۱ مرتبه مقابل هم قرار گرفته اند که این رقابت ها ۵ پیروزی برای بیانکونری و ۴ پیروزی برای ناپولی دربر داشته است و دو بازی هم با تساوی میان دو تیم پایان یافته است.

آخرین دیدار دو تیم در کوپا ایتالیا

آخرین مقابله ی دو تیم در رقابت های کوپا ایتالیا به سال ۲۰۱۷ باز میگردد که این دوتیم در مرحله ی برگشت نیمه نهایی کوپا در مقابل هم قرار گرفتند و ناپولی با نتیجه ی ۳-۲ به برتری رسید اما باتوجه به نتیجه ی بازی رفت و برتری ۳-۱ یوونتوس، بیانکونری به فینال رقابت ها صعود کرد.

آمار دفاع در مقابل ناپولی در جام حذفی

یوونتوس در سه بازی آخر مقابل ناپولی در کاپ ایتالیا گل دریافت کرده است؛ آخرین باری که بیانکونری در مقابل ناپولی موفق به ثبت کلین شیت شده بود به مرحله ی یک شانزدهم نهایی در فصل ۲۰۰۹/۱۰ باز میگردد که در آن زمان چیرو فرارا بر روی نیمکت یوونتوس می نشست.

آخرین رویارویی دو تیم

آخرین دیدار دو تیم با شکست ۲-۱ بیانکونری مقابل ناپولی همراه بود که در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۰ در سری آ بود.

فینال جام

یووه در ۴ مرتبه آخری که موفق به رسیدن فینال جام حذفی شده است، توانسته جام را مال خود کند. آخرین باری که بیانکونری در فینال شکست خورده است به سال ۲۰۱۲ باز می گردد که این شکست مقابل ناپولی بوده است.

CR7 در فینال ها

کریستیانو در دوران حرفه ای خود در سطح باشگاهی، هرگز دو فینال پیاپی را از دست نداده است (آخرین شکست او در مقابل لاتزیو در سوپرکاپ ایتالیا در دسمبر ۲۰۱۹ می باشد).

اینسینیه در جام ها

لورنزو اینسینیه در ۴ گل از ۵ گلی که ناپولی در جام ایتالیا (۲۰۱۹/۲۰) به ثمر رسانده است، تاثیر گذار بوده است (سه گل و یک پاس گل)؛ هیچ بازیکنی بیشتر از او تاثیر گذار نبوده است.

گتوزو در مقابل یوونتوس

در آخرین رویارویی گتوزو با یوونتوس، او توانست اولین پیروزی خود را کسب کند. او پیش از این به عنوان مربی ۵ شکست را مقابل یوونتوس تجربه کرده بود (که همه ی آن ها بر روی نیمکت میلان بوده است از جمله شکست ۴ بر صفر در مقابل یووه در فینال ۲۰۱۸).

ساری و ناپولی

ساری در ۱۴۸ بازی (در همه ی رقابت ها) طی سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ به عنوان سرمربی بر روی نیمکت ناپولی نشسته است. در مقابل ناپولی او دو موفقیت و دو شکست را متحمل شده است (که در سال ۲۰۰۵ در رقابت های کاپ ایتالیا و بر روی نیمکت پسکارا بوده است) و همچنین به دو تساوی رسیده است.