ساری و همچنان ناکام در اجرای تفکرات خود …

خبرنگار: محمد مهدی تاجیک

یوونتوس هجومی الگری و کونته پس از ۸ سال بازی هجومی و حفظ استخوان بندی اصلی تیم نیاز به زمان بیشتری برای بازی تیکی تاکا داره.

(حفظ توپ-بردن توپ به کناره ها-فرستادن توپ داخل محوطه وضربه آخر) این تفکریه که ساری سعی در اجرا کردنش در یووه داره و تقریبا هم نا موفق بوده.

ناهماهنگیو غیبت

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – مهمترین قسمت این روش از بازی حفظ توپ هستش که با توجه به ناهماهنگی فاحش در خط دفاع یوونتوس که بارها در بازی های قبل شاهدش بودیم و ناهماهنگی دلیخت و بونوچی و نبود کیلینی باعث شده تا ساری از خط دفاع نا مطمئن باشه و چاره ایی جز استفاده بیشتر از هافبک هایی مثل بنتانکور، متویدی و در راس آنها پیانیچ که توان دفاعی بیشتری نسبت به رمزی و رابیو دارند، استفاده کنه.

نبود یک دفاع راست

یکی دیگه از مشکلات اصلی خط دفاع، نبود یک دفاع راست مطمئن در ترکیب تیمه، تا سال های سال یوونتوس از انتقال کانسلو به منچسترسیتی ضربه خواهد خورد، چراکه کانسلو یک دفاع راست مطمئن بود و توانایی هجومی فوق العاده ایی داشت و سانتر های بی نقصی انجام میداد؛ درسته کوادرادو تقریبا جای کانسلو رو پر کرده، ولی در ضدحمله ها توان دفاعی لازم رو نداره و ساری به دلیل اینکه، کمتر دچار ضد حمله بشه زمانی که تیم کامل هجومی میشه، دنیلو رو به زمین میفرسته و کوادرادو برای تغذیه مهاجمان یه خط به جلو میاد.

مشکلات خط دفاعی

در کل ناپولی از مشکلات خط دفاعی یووه کمال استفاده رو برد و با پرس وحشت ناکی که در دقایقی از بازی انجام میداد؛ باعث از دست رفتن توپ و ایجاد موقعیت هایی خطرناک برای ناپولی میشد و همین موضوع باعث شد تا بوفون ستاره این بازی مجبور بشه هشت واکنش استثنایی انجام بده.

تلاش برای گل نخوردن

در نیمه اول دوتیم برای گل نخوردن به زمین اومدن و سعی در حفظ توپ و مالکیت با درصد بالا داشتن و همانطور که گتوزو به این موضوع اشاره کرده بود که از ساری الگو برداری میکنه از این ناتوانی یووه در خط دفاع استفاده کرد و با فرستادن بازیکنان هجومی با قدرت تمام کننده گی بالا ( میلیک _ لوزانو ) سعی داشت بازی رو در نیمه دوم تمام کنه ولی ساری تفکرات خودش را بهتر از گتوزو بلد بود و بلافاصله کوادرادو رو به جلو فرستاد تا از سرعت این بازیکن در ضد حملاتی که از پیش برای یووه طراحی شده بود استفاده کنه و کاستا رو با دنیلو تعویض کرد تا خیال خودش را از سمت راست راحت کند.

برناردسکی و رمزی تعویض های بعدی بودن تا اتصال را بین دفاع و حمله برقرار کنن و گتوزو باز هم چشم به اشتباهات فردی و دفاعی مدافعان در پرسینگ و ضربات ایستگاهی داشته باشه.

اما در نهایت بازی به پنالتی کشیده شد تا ناپولی این بار از روحیه پایین و ناراضی بودن ستاره های بیانکونری از شرایط فعلیشان استفاده کنه و در سمت مخالف زمین بازیکنان ناپولی بودن که فرصت معجزه به بوفون ندادند تا جام راهی ناپل شود. افت ستاره های یووه مثل رونالدو، مصدمیت های پی در پی و در نهایت استفاده نشدن از بازیکنان در پست های تخصصی خود همگی عواملی شدن تا بانوی پیر به خانه سالمندان فرستاده شود.