جام به ناپل می رود…

خبرنگار: الناز لرکی

پس از تساوی ۰-۰ دو تیم در وقت عادی بازی، ناپولی توانست در ضربات پنالتی بدرخشد.

این تیم ناپولی است که جام کوپا ایتالیا را در استادیوم المپیکوی رم بالای سر می برد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – تیم گتوزو از آن نقطه ای توانست پیروز شود که دیبالا و دنیلو دو شوت اول را از دست دادند و ناپولی اولین جام فصل را به خانه برد. و تنها نقطه ی عطف بازی ضربات پنالتی آن بود، البته بغیر از سیوهای بوفون در پایان وقت عادی بازی.

فشار یووه، مقاومت ناپولی

یووه بازی را بهتر آغاز کرد، بلافاصله مالکیت بازی و نیمه ی حریف را در دست گرفت و می توانست صاحب گل شود؛ در این موقعیت دیبالا با بازیافتن توپ در نیمه حریف و در موقعیت حمله از رونالدو حمایت می کند، اما مرت جلوی ضربه ی او را می گیرد. تملک توپ و تسلط بیانکونری مانع خطرات از سوی ناپولی نشد و زمانی اینسینه این را ثابت کرد که بنتانکور بر روی زیلینسکی مرتکب خطا شد.

شکل تیم گتوزو به خوبی سازمان یافته است او فضاها را می بندد و اگر از او اشتباهی سر بزند، به مانند موقعیتی که در آن به دیبالا اجازه داده شده بود که رونالدو را در موقعیت گل زنی مقابل مرت قرار دهد، دروازه بان تیم از دروازه محافظت می کند.

در آن سوی میدان بوفون هم قدردان است و از دروازه محافظت می کند، او توپی را که توسط دمه به سمت دروازه زده می شود منحرف می سازد و جلوی توپ اینسینیه را می گیرد. به همین ترتیب نیمه ی اول بدون گل به پایان می رسد.

بوفون کافی نیست، ناپل ها پیروز در ضربات پنالتی

بازیابی هموار بود و اولین شوت توسط فابین روئیز ۱۵ دقیقه پس از شروع نیمه ی دوم، به گوشه ی دروازه زده شد. در مقایسه با نیمه ی اول بازی، یووه مانور بیشتری داد و همین مسئله به ناپولی اجازه ی بالا آمدن تا مرکز زمین را داد. ساری سعی کرد تغییراتی ایجاد کند، دنیلو را به جای داگلاس کاستا وارد زمین کرد، گتوزو هم با جایگزینی پولیتانو و میلیک به جای کایخون و مرتنس پاسخ او را داد.

اولین تلاش که بوفون را غافلگیر کرد با یک شوت آهسته صورت گرفت که دروازه بان یووه به خوبی توانست دروازه ی خود را بسته نگه دارد، دومین ضربه ی بلند را هم با یک دریافت عالی از مرکز میدان جمع کرد.

برناردسکی به جای پیانیچ وارد زمین می شود و بنتانکور برای کنترل بازی حرکت می کند، اما این تغییرات کوچک هستند. بوفون به آسانی توانست ضربه ی سر پولیتانو را دفع و سمت چپ خود را برای حمله ی اینسینیه چک کند. پنج دقیقه مانده به پایان بازی، ساری رمزی را به جای کوادرادو وارد زمین می کند.

این مرد ولزی به میان ی میدان می رود و برناردسکی جلوتر بازی می کند اما حتی این تغییر هم سبب شکست سد دروازه ی حریف نمی شود و ناپولی در آخرین ثانیه های بازی به موفقیت نزدیک می شود: ماکسیموویچ با ضربه ی سر خود بوفون را وادار می کند که توپ را به بیرون بفرستد و این دروازه بان همچنان حملات را مدیریت می کند و دروازه ی خود را بسته نگه می دارد، همچنین ضربه ی الماس را با یک حرکت فوق العاده می گیرد و بازی را به پنالتی می کشاند.

ناپولی-یوونتوس ۴-۲ در ضربات پنالتی (۰-۰ در تایم بازی)

نتيجه: دیبالا توپ را گل نکرد، اینسینیه گل زد، دنیلو خراب کرد، پولیتانو گل زد، بونوچی گل زد، ماکسیموویچ گل زد، رمزی و میلیک ضربات خود را گل کردند.

ناپولی

مرت، دی لورنزو، ماکسیموویچ، کولیبالی، ماریو روی ( دقیقه ۳۵ نیمه دوم تعویض با هیساج)، فبیان روییز ( دقیقه ۳۵ نیمه دوم تعویض با آلان)، دمه، زیلینسکی (دقیقه ۴۲ نیمه دوم تعویض با الماس)، کایخون ( تعویض با پولیتانو دقیقه ۲۲ نیمه دوم)، مرتنزس( تعویض با میلیک دقیقه ۲۲ نیمه دوم)، اینسسنیه.

بازیکنان ذخیره: کارنسیس، لوپرتو، مانولاس، غولام، یونس، لوزانو، یورنته

سرمربی: گتوزو

یوونتوس

بوفون، کوادرادو (تعویض با رمزی دقیقه ۴۰ نیمه دوم)، د لیخت، بونوچی، الکس ساندرو، بنتانکور، پیانیچ (تعویض با برناردسکی دقیقه ۲۹)، متئودی، دیبالا، کریستیانو رونالدو، داگلاس کاستا( دقیقه ۲۰ نیمه دوم تعویض با دنیلو)

بازیکنان ذخیره: شزنی، پینسیلیو، د شیلیو، روگانی، ربیو، بریکلایر، زنیماچیا، ووریونی، اولیویری

سرمربی: ساری

داور: دیوتیس

کمک داوران: السیو، پگانسی

داور چهارم: کالوارس

داوران VAR: ایراتی، شزون