شروعی دوباره در سری آ

خبرنگار: الناز لرکی

مروری بر شروع دوباره ی سری آ: از کجا باید شروع کرد…

مسابقات ما دوباره در تاریخ ۲۲ ژوئن، ساعت ۹:۴۵ (ساعت ۰۰:۱۵ به وقت تهران) در ورزشگاه رناتو دالارا مقابل بولونیا شروع خواهد شد، اما سری آ پس از گذشت ۱۰۳ روز از آخرین بازی در سری آ (ساسولو-برشا)، فردا با بازی تورین-پارما و سپس بازی ورونا-کالیاری آغاز خواهد شد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – با همه ی ابهامات مربوط به شرایط فیزیکی و ذهنی که می تواند توازن به وجود آمده در ماه مارچ را برهم زند، ما از کجا باید آغاز کنیم؟

اسکودتو و اروپا

برای عنوانی که وعده ی آن داده شده است تا پایان خواهند جنگید، همچنین با توجه به رتبه ی بندی زیر: یوونتوس ۶۳ امتیاز، لاتزیو ۶۲ امتیاز و اینتر ۵۴ امتیاز. آتلانتا همچنین با یک بازی کمتر (۴۸ امتیاز)، توانسته بلیط اعزام به لیگ قهرمانان بعدی را کسب کند.

رم در تعقیب بازیکنان برگامو می باشد (۴۵ امتیاز اما با یک بازی بیشتر)، و ناپولی ای که توسط گتوزو احیا شده است. هرچند که فراخوانده شده تا شکاف مهمی را پر کند: ۹ امتیاز در این لحظه که می تواند به ۱۲ امتیاز تبدیل شود اگر که آتلانتا در بازی مقابل ساسولو پیروز میدان شود.

جنگیدن برای سهمیه ی چمپیونز لیگ با سهمیه برای لیگ اروپا درهم آمیخته شده است، میلان با ۳۶ امتیاز در رتبه ی هفتم است و همچنین ورونا و پارما هردو با ۳۵ امتیاز درحال جنگیدن برای جایگاه روسونری می باشند. رقیب بعدی ما بولونیا می باشد که باتوجه به داشتن ۳۴ امتیاز همچنان میتواند دیگر تیم ها را دنبال کند.

رستگاری در جنگ

برشا و اسپال، به ترتیب با ۱۶ و ۱۸ امتیاز در رده های پایانی جدول قرار دارند و به دنبال ماندن در سری آ می باشند. در این لحظه ممکن است لچه با ۲۵ امتیاز عقب نشینی کند همچنین جنوا هم با این تیم امتیاز برابر دارد اما همچنان راه طولانی است و خطر سبقت وجود دارد.

برای مثال، سمپدوریا و تورین مجبور هستند که به پشت سر خود نگاهی داشته باشند و با حاشیه در یک امتیار و دو امتیاز در آپولیانز و اودینزه که در بازی های مشابه، تنها با تفاضل +۳ در دره های آخر جدول می باشد.

فیورنتینا قبل از توقف بازی ها ۵ امتیاز در سه بازی آخر کسب کرده بود، همچنین ویولا مجبور است که سرعت خوبی داشته باشد تا مجبور به عقب نشینی نشود.