بانوان قهرمان ایتالیا

خبرنگار: سجاد عبداللهی

بانوان یوونتوس، قهرمانان ایتالیا هستند.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – هیئت فدرال امروز رأی آنها را تأیید کرد و همچنین یک فصل، برتری دیگر را، هم در زمین و هم بیرون زمین در لیگ تضمین و تصدیق کرد و در مسیری که از اولین فصل، زمینه را برایشان آماده کرد. وقتی که تاج قهرمانی را به دست آوردند، ادامه می­دهند. از آن روز اول، بانوان یوونتوس هر روز را با علاقه شدید، اراده و اشتیاق به برد و پیشرفت همیشگی، سپری می­کردند. برای بانوان ما، این سومین عنوان قهرمانی است با این حال، یک کار فوق­العاده دیگر از آنها در زمین بازی نیز تصدیق و تأیید شد.

این سفر

همیشه در صدر، از شروع تا پایان. بعد از اینکه آخرین فصل چیزی جز هیجان خالص که دومین برد اسکودتو و پیروزی جام ایتالیا به همراه داشت بانوان با این نگاه که باید یک بار دیگر تاریخ­ساز شوند، وارد این فصل شدند.

از اولین پیروزی در مقابل امپولی که آغاز سفر سری آ بود، تا آخرین برد ۴-۰ مسابقه در مقابل ورونا، بیانکونری ثابت کرد که از هر نظر پیشگام و برتر است. آنها با امتحان­های سختی پی در پی روبرو می­شدند که قوی­تر در آن ظاهر می­شدند و این به موقعیتشان در جدول برای تبدیل شدن به قهرمان منتج می­شد: شکست­ناپذیر در لیگ، با بهترین حمله (۴۸ گل) و بهترین دفاع (خوردن ۱۰ گل).

نقاط تقاطع خیلی مهمی در این فصل بود که بانوان همیشه با یک روحیه تیمی عالی با کیفیت معمول و همچنین اراده بسیار زیاد با آن مواجه شده­اند. این ویژگی­ها از همان اولین بازی مقابل امپولی مشخص بود . در بازی مقابل فیورنتینا آنها با این ویژگی ها توانستند بهتر از حریف خود بازی کنند و همچنین در پیچیده­ترین مسابقات رفت مثل بازی مقابل رم، یا در مسابقات برگشت مقابل تاواگناکو یا امپولی که به ترتیب در نرئو روکو و کارلو کاستلانی برگزار شدند بسیار عالی ظاهر شدند.

مربیان

مربی گوارینو و کارمندش فوراً نقاط قوتی که باید روی آن تاکید داشته  و نقاط ضعفی که باید روی آن کار کنند، را شناسایی کردند؛ از این رو، توانستند بهترین تیم ممکن برای یوونتوس را بسازند. یک تیم یکپارچه و مهلک که قادر است تا همه حریفان را به زانو درآورد. مثل هر سال، اتحاد و یگانگی این گروه بود که ثابت کردند هر کدامشان می­توانند به تنهایی در عملکردهای تکی برجسته، به خوبی کار کنند: کریستیانا گیرلی با ۱۶ گل در ۱۶ بازی، به عنوان گلزن برتر، این فصل را به پایان برد. آندریا استاسکووا توانست در اولین سال بازی­اش، در همه رقابت­ها امتیاز بگیرد. مارتینا روسوچی به ۱۰ گل دست یافت و آناهیتا زمانیان در ورود و آغاز کارش گلزنی کرد.

این لیست با هر بانوی پیشگامی که شایسته نام بردن است، ادامه دارد. آنها کسانی هستند که لحظات مهمی را تجربه کرده­اند از جمله: سسیلیا یالوای و باربارا بونانسی که آسیب­هایشان را پشت در گذاشته و پیش­کسوت شدند؛ یا تویجا هیرینن که اولین گلش را با لباس یوونتوس به ثمر نشاند. و سپس کسانی که ادامه دادند تا رئیس و مربی شدند مثل: لارا گیولیانی، سارا گاما، سوفی پدرسن، و آرورا گالی.

لیزا بواتین و آریانا کاروسو با هر بار لمس توپ، رشد کردند درحالیکه لیندا سمبرانت و ماریا آلوز خودشان را در بهترین مسیر ممکن قرار دادند. اما این رازی که پیشتر ذکر شد، همیشه اتحاد و یکپارچگی این گروه بوده است و حتی کسانی که دقایق کمتری را در زمین بازی بودند، نقش مهمی را ایفا کردند: میشیلا فرانکو، الکساندرا سیکورا، دوریس بچیچ، سابرینا تاسلی و سه جوان دیگر، وانسا پانزری، ملیسا بلوچی و آسیا برگونزی.

تبریک به بانوان. تبریک به مدیران.