نگاهی به حریف: جنوا

خبرنگار: الناز لرکی

تیم جنوا پس از تساوی ۲-۲ مقابل برشیا در روز شنبه، سه شنبه شب در مقابل یوونتوس به میدان می رود.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – مسابقه ای که در نیمه ی اول شاهد دریافت دو گل برای تیم لیگوریا بودیم و در نیمه ی دوم دو پنالتی بدون نقض بازی را به تساوی کشاند. یکی از آن پنالتی ها توسط بازیکن سابق یوونتوس یعنی ایاگو فالکو زده شده و دومین پنالتی را آندرا پینامونتی به ثمر رساند و همین دو پنالتی سبب شد تا شاگردان دیوید نیکولا با یک امتیاز به خانه بازگردند. این امتیاز در مجموع تیم جنوا را به ۲۶ امتیاز رساند که از سقوط آن ها جلوگیری می کند.

بازی های خانگی

در استادیوم لوئیجی فراریز، جنوا موفق به کسب ۴ پیروزی شده است و همچنین یک تساوی و ۸ شکست را متحمل شده است، آخرین شکست آن ها به زمان بازگشایی دوباره ی سری آ باز میگردد که آن ها در مقابل پارما ۴-۱ شکست خوردند. جنوا از ۹ فوریه به بعد در ماراسی طعم پیروزی را نچشیده است که در آن بازی به لطف گل زنی گوران پاندوف توانست کالیاری را ۱-۰ شکست دهد. دیگر پیروزی های آن ها در بازی مقابل فیورنتینا (۲-۱)، برشیا (۳-۱) و ساسولو (۲-۱) بدست آمده است.

۱۲ گل زن متفاوت

در حالی که در این فصل جنوا یک گل زن قابل اعتماد ندارد، بازیکنان تیم در گل زنی ۱۲ بازیکن متفاوت سهم بزرگی داشتند، گوران پاندف و دومنیکو کریشیتو  با ۷ گل زده برترین گل زنان تیم هستند. پشت سر آن ها کریستین کوامه با ۵ گل، پینامونتی و آنتونیو سانابریا با ۳ گل، فرانچسکو کاساتا و ایانو فالکو با گل و لاسه شون، کریستین زاپاتا، کوین آگودلو، آداما سومائورو و استفانو استورارو همگی با یک گل زده در لیست گل زنان این فصل جنوا قرار دارند.
دومین بازیکن در فاصله زمانی ژانویه ۲۰۱۵ تا ژوئن ۲۰۱۸ در ۹۰ بازی رسمی برایدبیانکونری به میدان رفته است و سه گل به ثمر رسانده بود اما از همه مهم تر توانست با بیانکونرو به ۹ جام دست یابد. علاوه بر او شش بازیکن سابق یوونتوس در جنوا حضور دارند: ماتیا پرین، آندره آ مازیلو، کریشیتو، کاساتا، ایانو فالکو و فاویلی.