جیجی و کیه‌لو با یووه تا ۲۰۲۱!

خبرنگار: الناز لرکی

این دو بازیکنانی هستند که نیازی به معرفی آن ها نیست. قهرمانانی که داستان زندگی آن ها تعریف شده است و ارتباط آن ها با پیراهن یووه پایدار و منحل نشدنی است.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – الگوهایی درون و بیرون زمین، رهبران، نیروهای محرک، دارنده ی DNA بیانکونری که پیراهن بیانکونری را به عنوان پوست دوم خود به تن می کنند: جیجی بوفون، جورجو کیه لینی. دو کاپیتان، دو افسانه.

بیانکونری از آغاز تا همیشه. و برای تایید این مطلب قرارداد آن ها امروز به صورت رسمی تا سال ۲۰۲۱ تمدید شد!

جیجی، بازگشتی بی انتها

“احتمالا هرکدام از ما امیدوار بودیم و اساسا این را میدانستیم که رشته ای که ما را برای سالیان سال متحد ساخته بود، شکسته نشده است.”

پس از یک سال حضور او در PSG، کمتر از یک سال از اعلام بازگشت بوفون به یوونتوس می گذرد. چندین ماه گذشت و امروز ما میتوانیم تایید کنیم که این رشته نه تنها قطع نشده است بلکه ممکن است قدرتمند تر از گذشته هم شده باشد. قرارداد بوفون تا سال ۲۰۲۱ تمدید شده است و در این صورت ۲۰ سال کامل از حضور بوفون با پیراهن سیاه و سفید یووه می گذرد.

بعلاوه، در این فصل حضور سوپر جیجی چه در زمین و چه در خارج از زمین اساسی بوده است. در محدوده ی میدان، ما درباره ی حضور وی در ۱۳ بازی در سری آ، چمپیونزلیگ و کوپا ایتالیا سخن می گوییم که او همیشه در این رقابت ها در بالاترین سطح خود ظاهر شده است.

البته او همچنان در حال ثبت رکوردهای جدید می باشد: جیجی بازیکنانی است که بیشترین حضور در بازی های سری آ (۴۷۹) را در تاریخ یوونتوس داشته است و همچنین با پائولو مالدینی به عنوان دارنده ی رکورد تاریخ سری آ (۶۴۷) برابری می کند.

در اروپا: با حضور او در مقابل بایرلورکوزن، جیانلوئیجی بوفون که ۴۱ سال و ۳۱۷ روز دارد، پس از مارکو بالوتا با ۴۳ سال و ۲۵۲ روز سن، به دومین بازیکن مسن در تاریخ لیگ قهرمانان تبدیل شده است.

درواقع سوپر جیجی ثابت کرده که سن فقط یک عدد است. با تجدید امروز، حتی اگر امکان داشته باشد او بیشتر یک بیانکونرو باقی می ماند. و فقط ما می توانیم در این باره خوشحال باشیم!

یک افسانه. بازیکنی که به سادگی تمام نشدنی می باشد.

کیه لو، ۱۶ سال عشق سیاه و سفید

یک سال دیگر، یک داستان دیگر برای نوشتن…

عشق جورجو کیه لینی و بانوی پیر همچنان ادامه دارد: باشگاه یوونتوس اعلام کرده است که قراداد وی تمدید شده است، که سبب می شود او تا سال ۲۰۲۱ نماینده ی رنگ های یوونتوس باشد.

تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۰۵: جورجو طی یک بازی در لیگ در مقابل مسینا در استادیوم دله آلپی به عنوان جایگزین پاول ندود ( که اکنون معاون ریاست یووه را بر عهده دارد) به میدان آمد.

دله آلپی، المپیکو، استادیوم آلیانز: دوره ی حماسه ی جورجو طی این ۱۵ فصل را، سه استادیوم متفاوت پوشش می دهند. این داستانی می باشد که قرار است افسانه ای شود.

عددهایی که باید گفته شوند: با پیراهن یوونتوس او در ۵۰۹ بازی در تمامی رقابت ها به میدان رفته است. ۸ اسکودتو، ۴ کاپ ایتالیا، ۴ سوپرکاپ ایتالیا را بدست آورده است و همچنین شخصا در یکی از موفق ترین دوره های باشگاه در طول تاریخ موثر بوده است.

طی ۱۶ سال حضور در یووه او صفحات غیر قابل توصیفی را نوشته است؛ از بازگشت به پیروزی در سال ۲۰۱۲ تا #Hi5tory، تا یک خط دفاعی محکم به رهبری وی، و تبدیل شدن او به تنها بازیکنی در سری آ که ۸ عنوان اسکودتو را پشت سرهم کسب کرده است، البته او در این عنوان با آندره آ باراتزالی شریک می باشد.

دلبستگی کیه لینی با پیراهن یووه یک عزم است، این یک حرفه ای بودن، شور و رهبری می باشد. این یک رهبری است که بازوبند کاپیتانی بر روی بازوی وی این را تصدیق می کند.

او کیه لو است، کاپیتان ما. و داستانی که هنوز به پایان نرسیده است.