اولین ویرایش این پروژه مدرسه ­ای ” فوتبال بدون نژاد پرستی”، (ضربه ­ای به نژاد پرستی) بیش از ۷۰۰ کلاس که از سرتاسر پیمونت شرکت کرده بودند را در بر گرفت.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – این پروژه، بیش از ۱۵۰۰۰ دختر و پسر توانستند به طور فعال درباره مسائل و شرایطی همچون تبعیض، تعصب و کلیشه بحث و گفتگو کنند.

اشتیاق دانش ­آموزان و بازخوردهای جمع ­آوری­ شده، ورای انتقاد های دوره تاریخی معاصر رفت و از این رو، موجب شد تا تعهدمان را قوی­ تر کرده و آن را توسعه دهیم و با همکاری و کمک شریک ­هایمان، طرح ­های پیشنهادیمان را نو کرده و تغییر و تحول ایجاد کنیم.

با این فرضیات و با همکاری تد اکس تورینو، مسیر آن فوتبال بدون نژاد پرستی، در دهمین سال حیاتش با خبرهایی عالی، ادامه خواهد یافت.

اولین گام در این فرآیند، حوزه­ های دهگانه تد و یک قالب تماس تصویری که حداکثر ده نفر می ­توانند در یک زمان در آن شرکت کنند، خواهد بود؛ هدف بر این است که با گوش دادن و مقایسه آن ها در سبک تد، ایده­ ها و نظرات برای خلق و ساختن ایده­ های جدید، به اشتراک گذاشته شوند.

ده کلید واژه، ده جلسه که ده شرکت­ کننده جوان در یک زمان در آن حضور می­ یابند که به مدت یک ساعت و نیم به خودشان فرصت می­ دهند تا با مدیران تیم تد اکس تورینو به مناظره­ ای حول محور موضوع پیوسته کنونی، پرداخته و همکاری کنند. این فرمول جدید، یک مقابله فعال حول مفاهیم مهم و کلیدی که ظاهراً امروزه به تبعیض مربوط می­ شود، را برانگیخته و تحریک می­ کند.

شرکت در این حوزه ­ها برای همه پسران و دخترانی که آرزوی شرکت در آن را داشتند آزاد است؛ جایی که می­ توانند نظرات خودشان را به اشتراک گذاشته و به ایده­ ها و نظرات دیگران نیز گوش دهند.

این مسیر جدید که پر است از اتفاقات و رویداد های زیاد، چند ماه آینده برای ایجاد سالن اختصاصی تد اکس تورینو برای مبارزه علیه تبعیض، مهم و کاربردی خواهد بود. این رویداد که در بهار/ تابستان ۲۰۲۱ در ورزشگاه آلیاز برگزار خواهد شد، توسط تمام افرادی که می ­خواهند در این ماه ­ها همکاری کنند، طرح­ ریزی و ایجاد خواهد شد.

همکاری بین یوونتوس و تد اکس تورینو، تمایل و آرزوی شدید این باشگاه برای برنامه­ ریزی کردن و تصمیم گرفتن با استفاده از فوتبال و ارزش­ هایش برای الهام بخشیدن به فعالیت­ ها و رفتارهای نسل ­های آینده حتی در خارج از زمین بازی را تأیید و تصدیق می­ کند.

بنابراین، حوزه ­های تد “فوتبال بدون نژاد پرستی“، به روی کسانی که می­ خواهند فعالانه در این انقلاب فرهنگی همکاری کرده و تجربیات و ایده­ هایشان را به طرزی روشن و سازنده ارائه دهند، باز است.

پروژه فوتبال بدون نژاد پرستی در فصل ۲۰۱۰/۲۰۰۹ به عنوان فراخوانی برای درخواست­ های آن دسته از کسانی در پیمانت و کشورهای ملی، که علاقمند به پیشرفت و فعال کردن یک پروژه اشتغال که شامل فعالیت­ های مشخص و محسوس مقابل نژاد پرستی و همچنین با منظور ارتقاء گنجایش و یکپارچگی اجتماعی هستند، ایجاد شده است.

کمک­ ها و بازخورد های جمع ­آوری­ شده طی این سال­ های فعالیت، نیاز و لزوم به مخاطب قرار دادن مستقیم این نسل را آشکار و معلوم کرده است که با نقشی برجسته به سوی آینده پیش خواهند رفت. امروزه فوتبال بدون نژاد پرستی، یک برنامه آموزشی است که با نسل­ های جدید صحبت کرده، به آنها آموزش می ­دهد و آن ها را در مسیر تغییر قرار می­ دهد.