بوفون به رکورد ۶۴۸ حضور در سری آ رسید!

خبرنگار: نفیسه نیک بخت

این یک نقطه عطف تاریخی دیگر برای جیان لوئیجی بوفون است. دیدار امشب و نقش آفرینی بوفون  به معنای این است که او رکورد بازی در سری آ را با ۶۴۸ بار حضور در زمین از آن خود کرده است. این یک رکورد شگفت انگیز است که از ۲۵ سال پیش آغاز شده است و منجر به ربع قرن پیروزی، قهرمانی، رکوردشکنی، استعداد، تمایل به صعود و البته کسب جام های قهرمانی شده است.

اینگونه است که جیانلوئیجی به سوپرجیجی تبدیل شده است. از امروز جیانلوئیجی بوفون یکتا بازیکنی است که توانسته است ۶۴۸ بار در سری آ به میدان برود.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – بوفون تجسم معنای یوونتوس است، اون قهرمان جام جهانی ، یک دروازبان نمادین و البته صاحب رکوردهای فراوان است. بوفون از همه جهت بی رقیب است و از امروز این ویژگی او بیشتر ثابت می شود. در واقع هیچ کس مانند او نیست؛ چراکه او سوپرجیجی است.

همه چیز از سال ۱۹۹۵ آغاز شد

بوفون افسانه ای در تاریخ ۱۹ نوامبر ۱۹۹۵ پا به عرصه گذاشت. در سن ۱۷ سالگی او برای اولین بار با لباس تیم پارما در سری آ پا به زمین گذاشت و نام خود را در کتاب های تاریخ فوتبال ثبت کرد. در آن دوران یوونتوس فقط ۲۳ عنوان قهرمانی لیگ را از آن خود کرده ودنیا به شکل دیگری بود. بدون وجود شبکه های اجتماعی ظهور پدیده ای به نام بوفون به شکل شفاهی و دهان به دهان شهرت یافت.

با این حال و در دنیای بی تکنولوژی، جوان متولد کارانا به موضوع گپ و گفت در خانه هر ایتالیایی تبدیل شده بود. در عرض چند ساعت نام دروازبان پارما جاری زبان ها شد؛ چرا که او به پارما کمک کرد تا در مقابل تیم قدرتمند میلان به سرمربیگری فابیو کاپلو تن به شکست ندهد. این نتیجه در حالی بود که روسونری صاحب دو برگ برنده مهم بود: روبرتو باجو و ژرژ وه آ.

از آن زمان بود که بوفون نام خود را به عنوان قوی ترین دروازبان جهان و بدون شک یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال رقم زد.

بیانکونرو از سال ۲۰۰۱

گذشت ۶ فصل از حضور جیانلوئیجی یا به قول معروف جیجی در سری آ با تحسین روزافزون او همراه بود. او دارای درجه ای از اعتماد به نفس بود که فقط متعلق به بهترین ها است. در تابستان سال ۲۰۰۱ بوفون لباس خود را از پیراهن زرد و آبی پارما به پیراهن سیاه و سفید یوونتوس تغییر داد. او در اولین فصل حضور خود در یوونتوس توانست بانوی پیر را در کسب قهرمانی لیگ یاری کند و آنجا بود که او اولین تکه از زنجیره طولانی جام های اسکودتویی که تا کنون کسب کرده است را به دست آورد.

قفسه افتخارات و قهرمانی های او

بوفون صاحب قفسه ای از افتخارات و جوایز است که در ایتالیا بی همانند است. او با یووه ۱۱ اسکودتو، ۴ کاپ ایتالیا و ۶ سوپرکاپ ایتالیا را فتح کرده است. قهرمانی ۲۰۰۶ جام جهانی در لباس تیم ملی ایتالیا و یک جام یوفا و یک کاپ ایتالیا با پیراهن پارما نیز از دیگر افتخارات او است. او اخیرا نیز توانست یک قهرمانی لیگ ۱ فرانسه را با پاری سن ژرمن به لیست دستاوردهای خود بیافزاید.

جیجی رکورد دار

در همین حین او رکورهای متعددی را به نام خود ثبت کرده است. او صاحب رکورد حفظ ۹۷۴ دقیقه دروازه بدون دریافت گل و همچنین رکورد بیشترین حضور در سری آ با پیراهن یوونتوس(۴۸۰) است. اما فراتر از همه این ها، او به یکی از اهداف باقی مانده خود نیز دست یافت: بازیکنی با بیشترین حضور در زمین در همه دوران ها. فقط او است که ۶۴۸ بازی را در کارنامه خود دارد. فقط سوپرجیجی است که بالاتر از بقیه ایستاده است.

هیچ شکی نیست که بوفون یک استعداد بزرگ است که ورزش فوتبال باید شکرگزار ظهور او باشد. چراکه او جنبه زیبای این ورزش را در هر موقعیتی با فداکاری، عملکرد مناسب، فروتنی و وظیفه شناسی خود به نمایش گذاشته است؛ به ویژه از آن رو که او همیشه منفعت تیم را به منفعت خود ترجیح داده است. همین ها جیانلوئیجی بوفون را تبدیل به یکی از بهترین های تاریخ فوتبال کرده است.

و اکنون ارقام نیز بیانگر این واقعیت هستند: ۶۴۸.