تولدت مبارک رئیس پر افتخار!

خبرنگار: الناز لرکی

جیامپیرو بونیپرتی در ۴ جولای ۱۹۲۸ در بارنیو در پیدمونت به دنیا آمد. هیچکس در آن زمان نمیدانست اما سفری که در انتظار او بود یکی از آن سفرهایی بود که شایسته ی یک پایان در تاریخ فوتبال بود.

او قطعا فصلی اساسی در کتاب افسانه های بیانکونری دارد. در واقع بونیپرتی جوان زمانی که حتی ۲۰ سال هم نداشت برای اولین بار در سال ۱۹۴۷ پیراهن بیانکونری را به تن کرد. و بلافاصله این مشخص شد که ماجرای او با بیانکونری جاودانه و رضایت آمیز خواهد شد.

به گزارش کانون رسمی هواداران باشگاه یوونتوس – در دومین فصل حضور وی در یوونتوس، او فصل را به عنوان برترین گل زن سری آ و کسب عنوان قهرمانی به پایان رساند. با کسب ۵ اسکودتو به عنوان بازیکن، او نوک الماسی بود که به شکلی درخشان توسط او، چارلز و سیوری تشکیل شده بود.

و زیبایی ماجرا این است که ماجرای خارق العاده ی او در زمین بخش اول می باشد. دومین بخش در واقع از ۱۹۷۱ آغاز می شود که او مدیر یوونتوس می شود. مدیری پیروز که هیچکس پیش از او اینگونه نبوده است: کسب ۱۶ جام در کمتر از ۲۰ سال، یک میانگین گیج کننده، عصری از پیروزی های خارق العاده که یوونتوس را بر عرش فوتبال نشاند.

فقط میتواند سخن او باشد که هر هوادار یوونتوس آن را بر روی قلب خود تتو کرده است: “بردن مهم نیست، بلکه تنها چیزی که اهمیت دارد همین است”